Policjant Ruchu Drogowego

Sierż. szt. Michał Kasprzak będzie reprezentował Wielkopolskę

policjant_ruchu_drogowego_mk

Sierż. szt. Michał Kasprzak ze śremskiej drogówki będzie reprezentował  Wielkopolskę w finale krajowym konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku 2013”. Nasz kolega zajął II miejsce podczas finału wojewódzkiego tego przedsięwzięcia. Był też najlepszy w ręcznej regulacji ruchem drogowym.

W miniony czwartek, 6 czerwca w Poznaniu i Swarzędzu odbył się finał wojewódzki konkursu na najlepszego policjanta ruchu drogowego 2013 roku. Startowali w nim najlepsi policjanci z poszczególnych powiatów, którzy w swoich jednostkach zwyciężyli eliminacje powiatowe.

Przypomnijmy, że w Śremie eliminacje powiatowe, po raz kolejny, zwyciężył sierż. szt. Michał Kasprzak.

Jak podaje Andrzej Borowiak Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, który uczestniczył w przedsięwzięciu: „ w konkursie wzięło udział 32 policjantów reprezentujących komendy miejskie i powiatowe wielkopolskiej policji. Było także dwóch żołnierzy z Żandarmerii Wojskowej. Uczestnicy brali udział w kilku punktowanych konkurencjach. Rozwiązywali testy z wiedzy teoretycznej, strzelali z broni służbowej na strzelnicy. Policjanci sprawdzali swoje umiejętności w prowadzeniu samochodu i motocykla. Koronną konkurencją było jednak kierowanie ruchem pojazdów na skrzyżowaniu”.

Śremski policjant– po raz kolejny - był najlepszy w ręcznej regulacji ruchem drogowym i zwyciężył tę konkurencje, a w klasyfikacji ogólnej zajął bardzo wysokie II miejsce, co skutkuje tym, że we wrześniu pojedzie do Legionowa, gdzie, już po raz kolejny, będzie reprezentował Wielkopolskę podczas finału krajowego. Przypomnijmy, że sierż. szt. Michał Kasprzak  w 2011r. zwyciężył finał wojewódzki XXIV edycji konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku” i w związku z tym, jako najlepszy policjant drogówki w Wielkopolsce, reprezentował nasz region w finale ogólnopolskim tego przedsięwzięcia, który odbył się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Tam zajął bardzo wysokie IV miejsce /patrz: http://www.srem.policja.gov.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=959&Itemid=35 /.

A wracając do tegorocznego finału wojewódzkiego konkursu, to w ocenie naszego kolegi konkurs był trudny. Wszystkie konkurencje wymagały dużej wiedzy i specjalistycznych umiejętności. Np. w konkurencji jazda motocyklem policjanci kierowali Hondą CBF 1000, a przypomnijmy, że w naszej jednostce, ze względu na położenie powiatu śremskiego, motocykli nie mamy.

Na zakończenie finału wojewódzkiego w Swarzędzu nagrody najlepszym wręczali: insp. Jarosław Rzymkowski p. o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek, Anna Tomicka Burmistrz Swarzędza oraz zaproszeni przedstawiciele instytucji i podmiotów współpracujących z Policją.

Naszemu koledze BARDZO GRATULUJEMY kolejnego sukcesu i będziemy trzymali kciuki we wrześniu!!! :)

Pan Jan Zalewski w „Tygodniu Ziemi Śremskiej” napisał w 2011r. o sukcesie sierż. szt. Michała Kasprzaka następujące słowa, które warto teraz też przywołać: “samo wejście do finału krajowego to już wielki sukces policjanta z niewielkiego miasteczka, któremu przyszło rywalizować z policjantami, którzy na co dzień regulują ruchem w wielkich aglomeracjach, jeżdżą na szybkich policyjnych motocyklach czy wprawiają się w szybkiej, płynnej jeździe policyjnymi samochodami”.

Polecamy także materiał podinsp. Andrzeja Borowiaka Rzecznika Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu dot. finału wojewódzkiego XXVI Ogólnopolskiego Konkursu ,,Policjant Ruchu Drogowego 2013 Roku, który znajduje się na stronie internetowej KWP-http://www.wielkopolska.policja.gov.pl/index.php/aktualnosci/newsy/6653-kwp--final-konkursu--policjant-ruchu-drogowego-2013-r

Poniżej m. in. zdjęcia z wręczenia nagród oraz zdjęcia pamiątkowych dyplomów, które otrzymał nasz kolega.

policjant_ruchu_drogowego_2013

Słowa uznania i gratulacje złożył naszemu koledze insp. Jarosław Rzymkowski p. o. Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

img_1105_gratulacje_mk_10.06.2013r

Sierż. szt. Michałowi Kasprzakowi gratulował również szef Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Poznaniu.

policjant_ruchu_drogowego_2013_1

Naszemu koledze gratulacje składał też m. in. Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek.

dsc00811_10.06.2013r_mk 

dyplom_001_mk_2013

 dyplom_002_mk_2013

 

dyplom_mk_2013

Powrót na górę strony