KPP Śrem

Ważne informacje - 5 artykułów

Jak nie dać sie oszukać w Internecie
Chcesz zgłosić? Skorzystaj ze wzoru!
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Jeżdżę wzorowo punkty sprawdzam cyfrowo
HIV/AIDS
FUNDACJA POMOCY WDOWOM I SIEROTOM PO POLEGŁYCH POLICJANTACH
Dopalacze kradną życie
ZIELONA STREFA - OCHRONA ZIWERZĄT I ŚRODOWISKA

Najczęściej czytane

 1. Poszukiwani zatrzymani

  Śremscy policjanci zatrzymali kolejne osoby poszukiwane, które nie zgłaszały się do odbycia kary pozbawienia wolności, a skazane zostały za kradzież, znęcanie się nad najbliższym i kierowanie pojazdem w stanie po spożyciu alkoholu. Jeden z zatrzymanych uciekał też przed tymczasowym aresztowaniem zastosowanym wobec niego w ramach sprawy związanej z przestępstwem niealimentacji. Wszyscy zatrzymani trafili do aresztu.

 2. Okradli firmę, w której pracowali

  Śremscy kryminalni ustalili i zatrzymali dwóch złodziei, którzy z terenu firmy w Śremie ukradli dysze miedziane o wartości ponad 13 tysięcy złotych. Amatorami cudzej własności okazali się pracownicy tego zakładu. Były, 31-letni mieszkaniec Legnicy i obecny, 23-letni śremianin. Teraz, złodziejski duet, za swoje zachowanie, odpowie przed sądem.

 3. Droga to nie tor wyścigowy! Zdejmij nogę z gazu!

  Policjanci ze śremskiej drogówki, dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w Żabnie, Drzonku i Borgowie namierzyli kolejnych piratów drogowych, którzy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Kierujący na trzy miesiące stracili uprawnienia do kierowania, ukarani zostali mandatami i punktami karnymi. Jeden z nich, ujawniony 18 września, czyli po zmianie przepisów, dotkliwiej odczuje konsekwencje swojego niebezpiecznego zachowania.

 4. Komendanci i Przewodniczący Związków Zawodowych uhonorowali samorządowców, policjantów i pracowników Policji

  Dziś, w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której szefowie śremskiej Policji wraz z Przewodniczącym Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów uhonorowali Starostę Śremskiego, Burmistrza Śremu oraz policjantów i pracowników cywilnych śremskiego garnizonu. Wyróżnieni odebrali medale, akty mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz nagrody. GRATULUJEMY!

 5. Kierował lexusem „na podwójnym gazie” i bez uprawnień

  Policjanci patrolówki w Śremie namierzyli kierującego lexusem, który miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie i kierował bez uprawnień, które zostały mu wcześniej zatrzymane. Lexusa odholowano, a kierujący nim nieodpowiedzialny 38-latek odpowie przed sądem.

 6. Kryminalni w Gdyni zatrzymali oszusta poszukiwanego listem gończym

  Śremscy kryminalni na terenie Gdyni zatrzymali 31-letniego śremianina, za którym wydano list gończy. Mężczyzna, skazany za oszustwo, nie zgłaszały się do odbycia kary pozbawienia wolności i ukrywał się na Pomorzu, gdzie często zmieniał adresy. Teraz siedem miesięcy spędzi w więzieniu.

 7. W Śremie przy ulicy Grottgera

 8. Wakacje na drogach powiatu śremskiego – podsumowanie

  Przez okres letnich wakacji śremscy policjanci wyeliminowali z ruchu 6 kierujących samochodami po spożyciu alkoholu, którzy zagrażali sobie oraz innym użytkownikom dróg. Funkcjonariusze zatrzymali 3 uprawnienia do kierowania piratom drogowym oraz 86 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny pojazdów oraz brak badań technicznych. W tym czasie na terenie powiatu śremskiego nie doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Mundurowi pracowali na miejscu 62 zdarzeń drogowych, w tym było 60 kolizji i 2 wypadki drogowe.

 9. Pomachaj kierowcy

 10. Rozpoczęcie roku u "Hipolita" z udziałem szefa śremskiej Policji

  Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak wziął dziś udział w uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego, gdzie młodzież w czterech klasach o profilu policyjnym będzie rozwijała swoje zainteresowania na zajęciach związanych z policyjnym rzemiosłem … Wszystkim uczniom życzymy powodzenia, optymizmu i pogody ducha w roku szkolnym 2022/2023!

Powrót na górę strony