Bezpieczna droga

Kolejne odblaski trafiły do dzieci, a jutro i pojutrze też będziemy wręczali świecące upominki

Śremscy policjanci, wspólnie ze strażniczką miejską, pracownikami Klubu Relax oraz przedstawicielami PSB Mrówka, zorganizowali dla 7 – latków ze szkół wiejskich gminy Śrem lekcje o bezpieczeństwie pieszego w ruchu drogowym. Dzieci uczyły się przechodzić przez jezdnię, kiedy ruchem kieruje policjant i z radością witały sierż. Pyrka maskotkę wielkopolskiej Policji, któremu ponownie towarzyszyła sympatyczna Mrówka. W sumie do uczniów trafiło kolejnych 120 odblasków. Jutro i pojutrze (23 i 24 października) również będziemy wręczali świecące upominki, tym razem z dziennikarzami Portalu Śremskiego i Kuriera Śremskiego.

Druga odsłona tegorocznej akcji profilaktycznej pt. „Bezpieczna droga do szkoły” odbyła się we wtorek, 12 października, ponownie w Śremie przy przejściu dla pieszych na ul. Grunwaldzkiej.

W specjalnie przygotowanej, plenerowej lekcji o bezpieczeństwie pieszego w ruchu drogowym, tym razem wzięło udział ogółem 120 dzieci z 6 szkół wiejskich gminy Śrem. Całe spotkanie przebiegało według tego samego scenariusza, który był przygotowany dla pierwszaków ze śremskich podstawówek. Była więc symulacja na przejściu dla pieszych, rozmowy o podstawowych zasadach związanych z bezpieczeństwem pieszego w ruchu drogowym, przechodzenie przez jezdnię kiedy ruchem kieruje policjant, a przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Śremie mówiła o potrzebie zachowania zasad związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym. Gościem specjalnym spotkania był sierż. Pyrek maskotka wielkopolskiej Policji, któremu ponownie towarzyszyła sympatyczna Mrówka. Na zakończenie pierwszaki otrzymały odblaski i drobne upominki od firmy PSB Mrówka. Elementy odblaskowe trafiły też do nauczycieli i innych dorosłych uczestników akcji.

Jutro i pojutrze (23 i 24 października), w różnych miejscach na terenie powiatu śremskiego też będziemy wręczali świecące upominki, tym razem będziemy z dziennikarzami Portalu Śremskiego i Kuriera Śremskiego.

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Bogdan Tomaszewski /