Bezpieczna droga

Świąteczne prędkości przekraczanie – w Wyrzece 133 km/h i 118 km/h - video

Świąteczny weekend upłynął śremskim policjantom z grupy SPEED pod znakiem wariatów drogowych. O niechlubnym rekordziście, 30-letnim motocykliście z powiatu gostyńskiego, już informowaliśmy. Jednak piratów drogowych było więcej. Policjanci namierzyli ich między innymi w Wyrzece.

W Wielką Sobotę (3 kwietnia), właśnie w Wyrzece kierująca Volvo, 48-letnia mieszkanka Torunia, słuchała muzyki i do tego stopnia straciła kontakt z rzeczywistością, że jechała lewym pasem i z prędkością 118 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h.

W Niedzielę Wielkanocną (4 kwietnia), także w Wyrzece 30-letni motocyklista, mieszkaniec Ełku, kierując motocyklem marki Suzuki pędził mając na liczniku 133 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h.

W obu przypadkach policjanci zatrzymali piratom drogowym uprawnienia do kierowania, które stracili oni na trzy miesiące. Ukarali ich też mandatami karnymi i oboje otrzymali po 10 punktów karnych.

Święta, Święta i po Świętach. Nasze prośby i apele, bez względu na czas, okazują się od lat takie same. Bądźcie ostrożni oraz rozważni na drogach i uważajcie na siebie! Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest główną przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

#BezpieczeństwoNaDrodze #policja #JedźBezpiecznie #uważaj #ZWOLNIJ #prędkośćzabija

/ Ewa Kasińska /

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.1 MB)

Powrót na górę strony