Bezpieczna droga

Pirat namierzony – stracił prawko - video

Policjanci śremskiej drogówki namierzyli pirata drogowego, który drastycznie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym pędząc w Małachowie 114 km/h. Nieodpowiedzialny kierowca na trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania, został ukarany mandatem i na jego „konto” wpłynęło 10 punktów karnych. Mundurowi proszą o ostrożność i rozwagę na drogach.

W miniony czwartek, 18 lutego tuż po godzinie 20.00, policjanci drogówki w Małachowie zatrzymali do kontroli drogowej VW Golfa, którym pędził 46 – latek z Gostynia.

Nieodpowiedzialny mężczyzna zasuwał z prędkością 114 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h i to w czasie, kiedy było już zupełnie ciemno i korzystanie z drogi wymagało zwiększonej uwagi.

Nierozsądny kierujący na trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania, został ukarany mandatem i na jego „konto” wpłynęło 10 punktów karnych.

Kolejny raz, w trosce o użytkowników dróg, policjanci proszą o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i rozwagę na drodze. Mundurowi przypominają o tym, że niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest główną przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym, do których dochodzi z winy kierujących. Bądźcie ostrożni i uważajcie na siebie!

/ Ewa Kasińska /

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.24 MB)

Powrót na górę strony