Z dzielnicowym jest bezpiecznie

Dzielnicowi ostrzegają seniorów

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Śremie odwiedzają kluby seniora i inne miejsca, w których spotykają się osoby starsze. Policjanci informują seniorów o tym z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać i jak należy się zachować w konkretnych sytuacjach, aby nie stać się ofiarą przestępstwa.

Mimo licznych, policyjnych apeli przekazywanych od lat w różnej formie i we współpracy z różnymi instytucjami, mimo ostrzeżeń w mediach, mimo szeroko zakrojonych kampanii informacyjnych, działań i akcji, seniorzy nadal stają się ofiarami oszustów i złodziei.

Także na terenie powiatu śremskiego w styczniu tego roku kolejna seniorka dała się oszukać. Aby zapobiec takim przestępstwom śremska Policja podjęła szereg, różnych działań.

Między innymi dzielnicowi odwiedzali kluby seniora i inne miejsca, w których spotykają się osoby starsze. Asp. szt. Robert Obarski spotkał się z seniorami we Włościejewicach i w Chwałkowie Kościelnym, asp. Krzysztof Stajkowski i st. sierż. Mateusz Snela rozmawiali z seniorami w Dolsku, asp. Tomasz Kolański, mł. asp. Piotr Kutek i sierż. Daria Góra odwiedzili Klub Seniora, który działa przy Towarzystwie Pomocy Potrzebującym im. św. Barta Alberta „Nadzieja” w Śremie i Klubie Relax Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Klub Seniora „Młodzi Duchem”, który ma swoją siedzibę również w Śremie, w auli przy Kościele na Jezioranach.

Mundurowi informowali seniorów o tym z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać i jak należy się zachować w konkretnych sytuacjach, aby nie stać się ofiarą przestępstwa.

Policjanci zwracali też uwagę starszych mieszkańców powiatu śremskiego na właściwe zachowania w ruchu drogowym. Omawiali uregulowania zawarte w Ustawie Prawo o ruchu drogowym i uczulali na różne kwestie związane z bezpieczeństwem pieszego, rowerzysty, kierującego i pasażera pojazdu.

Spotkania były także okazją do tego, aby porozmawiać z seniorami o tym, co ich aktualnie niepokoi z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa. Dzielnicowi przypominali również o „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa” i aplikacji mobilnej „Moja Komenda”.

/ Ewa Kasińska /

Powrót na górę strony