Z dzielnicowym jest bezpiecznie

Wspólne działania Policji i Straży Leśnej

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Śremie wspólnie z funkcjonariuszem Straży Leśnej przeprowadzili działania kontrolne na terenach leśnych w okolicach miejscowości Mechlin, Dąbrowa, Mateuszewo, Luciny, Kaleje i Tesiny. Policjanci zorganizowali akcję w związku ze zgłoszeniami od mieszkańców, którzy są zaniepokojeni tym, że kierujący różnymi pojazdami jeżdżą po lasach i zagrażają bezpieczeństwu osób, które tam przebywają.

Dzielnicowi, którzy opiekują się wioskami gminy Śrem, czyli asp. szt. Bartosz Limański i st. sierż. Jakub Haremza, pełniąc służbę obchodową w swoim rejonie, ustalili, że mieszkańcom bardzo przeszkadzają kierujący różnymi pojazdami silnikowymi, którzy z nadmierną prędkością jeżdżą po terenach leśnych, bardzo hałasują, niszczą zieleń, a przede wszystkim zagrażają bezpieczeństwu spacerujących tam osób i bawiących się dzieci.  

Policjanci postanowili zorganizować działania kontrolne, tym bardziej, że skargi mieszkańców zbiegły się też ze zgłoszeniami internautów, którzy za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wskazywali jako zagrożenie poruszanie się quadami po terenach leśnych.

Dzielnicowi akcję przeprowadzili 27 stycznia br. wspólnie ze Zbigniewem Jasielskim funkcjonariuszem Straży Leśnej z Nadleśnictwa Babki.

W trakcie wspólnych działań, które odbyły się na terenach leśnych w okolicach miejscowości Mechlin, Dąbrowa, Mateuszewo, Luciny, Kaleje i Tesiny, ujawniono trzy wykroczenia, w tym jedno dotyczyło właśnie naruszenia zakazu wjazdu do lasu. Kierujący pojazdem został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 złotych.

Oczywiście działania będą kontynuowane, dzielnicowi już zapowiadają kolejną, wspólną akcję z funkcjonariuszem Straży Leśnej.

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Zbigniew Jasielski /

Powrót na górę strony