Z dzielnicowym jest bezpiecznie

Mł. asp. Robert Obarski - najpopularniejszy dzielnicowy

dsc_8727_20.05.2010Mł. asp. Robert Obarski z Rewiru Dzielnicowych w Książu Wlkp. został NAJPOPULARNIEJSZYM DZIELNICOWYM KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W ŚREMIE. II miejsce w "Konkursie na najpopularniejszego dzielnicowego" zajął mł. asp. Grzegorz Bruss z Rewiru Dzielnicowych w Śremie, a III st. post. Dariusz Muślewski z Rewiru Dzielnicowych w Książu Wlkp.

W miniony czwartek, 20 maja w Klubie Relax podsumowaliśmy plebiscyt, który przez kilka miesięcy przeprowadzaliśmy za pośrednictwem tygodnika "Tydzień Ziemi Śremskiej".

Dokładnie 602 kupony wpłynęły w ramach głosowania na najpopularniejszego dzielnicowego. To budująca ilość, bo jak podkreślił, w czasie gali podsumowującej konkurs, podinsp. Paweł Wawrzyniak I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Śremie dzielnicowy ma trudną rolę do spełnienia. Z jednej strony jest policjantem pierwszego kontaktu - ma służyć pomocą i radą mieszkańcom swojego rejonu służbowego. Z drugiej strony, w przypadku naruszeń prawa, dzielnicowy musi też nałożyć mandat karny, zatrzymać osobę, ... Jest policjantem, a więc także represja stanowi nieodłączną część jego pracy. W tym miejscu warto podkreślić, że nie było dzielnicowego, na którego nie oddano głosu. Natomiast na najpopularniejszego dzielnicowego - mł. asp. Roberta Obarskiego wpłynęło 141 kuponów, na mł. asp. Grzegorza Brussa 120 kuponów, a na st. post. Dariusza Muślewskiego 96 kuponów.

Przypomnijmy, że konkursu rozpoczął się 7 stycznia br. i przeprowadzaliśmy  go za pośrednictwem lokalnego tygodnika „Tydzień Ziemi Śremskiej”, gdzie przez okres kilku miesięcy ukazywały się wizerunki i dane dot. poszczególnych dzielnicowych. W sumie w każdym numerze tygodnika zamieszczona była prezentacja fotograficzna wszystkich dzielnicowych i dane opisujące jednego funkcjonariusza. Obok prezentacji w każdym numerze tygodnika był też kupon konkursowy do wycięcia zawierający m. in. następujące informacje: imię i nazwisko oraz adres zamieszkania głosującego czytelnika, imię i nazwisko dzielnicowego, na którego głosował czytelnik. Zainteresowani czytelnicy wypełnione kupony wrzucali do skrzynek znajdujących się w miejscach sprzedaży gazety. Konkurs propagowaliśmy też za pośrednictwem naszej strony internetowej informując: "Jeżeli dzielnicowy pomógł Tobie albo Twoim najbliższym lub w jakikolwiek inny sposób wpłynął na Twoją pozytywną opinię o nim, to możesz na niego oddać swój głos".

Uroczyste podsumowanie konkursu było okazją do tego, aby podziękować tym wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować to przedsięwzięcie. Z rąk Komendanta Wawrzyniaka podziękowania odebrali: Burmistrz Śremu Adam Lewandowski, Redaktor Naczelny "Tygodnia Ziemi Śremskiej" Jan Zalewski, Burmistrz Książa Wlkp. Teofil Marciniak, Wojciech Majchrzak z Klubu Relax, Komendant Straży Miejskiej w Śremie Marian Goliński, który odebrał podziękowania także dla nieobecnego na gali Janusza Przywary Przewodniczącego Rady Programu Bezpieczne Miasto. 

Poczas gali nagrodzeni zostali najpopularniejsi dzielnicowi oraz głosujący czytelnicy "Tygodnia Ziemi Śremskiej", których wybraliśmy w drodze losowania. Uroczystość uświetniła swym ujmującym głosem Julia Bartkowiak - wokalistka śremskiego zespołu rockowego "Puzzle".  /patrz zdjęcia poniżej /

Poniżej zdjęcia wykonane podczas gali przez dziennikarza "Tygodnia Ziemi Śremskiej" oraz pracownika "Klubu Relax" Spółdzielni Mieszkaniowej.

1najpopularniejszy_dzielnicowy_gala_20.05.2010005

 Kom. Robert Radajewski Maczelnik Wydziału Prewencji omówił cele "Konkursu na najpopularniejszego dzielnicowego".

2najpopularniejszy_dzielnicowy_gala_20.05.2010006

 Podinsp. Paweł Wawrzyniak I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Śremie dziękował za pomoc w realizacji przedsięwzięcia. Na zdjęciu powyżej podziękowania odbiera Adama Lewandowski Burmistrz Śremu.

3najpopularniejszy_dzielnicowy_gala_20.05.2010007

 Podziękowania odebrał także bardzo zaangażowany w realizację konkursu Jan Zalewski Redaktor Naczelny "Tygodnia Ziemi Śremskiej".

4najpopularniejszy_dzielnicowy_gala_20.05.2010008

 Komendant Wawrzyniak podziękował też Burmistrzowi Książa Wlkp. Teofilowi Marciniakowi za wsparcie inicjatywy. 

5najpopularniejszy_dzielnicowy_gala_20.05.2010009      

 W trakcie uroczystości kom. Ewa Kasińska rzecznik śremskiej Policji przypomniała i przedstawiła wszystkich dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

6najpopularniejszy_dzielnicowy_gala_20.05.2010010

 Galę uświetniła swym ujmującym głosem Julia Bartkowiak - uczennica LO w Śremie i jednocześnie wokalistka śremskiego zespołu rockowego "Puzzle".

 7najpopularniejszy_dzielnicowy_gala_20.05.2010001

 NAJPOPULARNIEJSZY DZIELNICOWY KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W ŚREMIE - MŁ. ASP. ROBERT OBARSKI.

8najpopularniejszy_dzielnicowy_gala_20.05.2010002

Najpopularniejsi dzielnicowi - od prawej stoją: mł. asp. Robert Obarski / I miejsce w konkursie /, st. post. Dariusz Muślewski / III miejsce / i mł. asp. Grzegorz Bruss / II miejsce /.

9najpopularniejszy_dzielnicowy_gala_20.05.2010012

 Nagrody najpopularniejszym dzielnicowym wręczali Burmistrz Śremu Adam Lewandowski oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Śremie podinsp. Paweł Wawrzyniak.

10najpopularniejszy_dzielnicowy_gala_20.05.2010003

 Pozostali dzielnicowy otrzymali upominki, które wręczał Burmistrz Książa Teofil Marciniak oraz kom. Robert Radajewski Naczelnik Wydziału Prewencji. Powyżej na zdjęciu upominek odbiera mł. asp. Krzysztof Tabatt z Rewiru Dzielnicowych w Śremie.

11najpopularniejszy_dzielnicowy_gala_20.05.2010015

 W ramach podsumowania konkursu wręczono nagrody także czytelnikom, którzy głosowali na dzielnicowych.

12najpopularniejszy_dzielnicowy_gala_20.05.2010016

13najpopularniejszy_dzielnicowy_gala_20.05.2010017

Nagrody ufundowane przez Radę Programu Bezpieczne Miasto wręczali czytelnikom: Burmistrz Śremu Adam Lewandowski oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Śremie podinps. Paweł Wawrzyniak.

14najpopularniejszy_dzielnicowy_gala_20.05.2010018

15najpopularniejszy_dzielnicowy_gala_20.05.2010019

 Burmistrz Śremu Adam Lewandowski wręcza nagrodę kolejnemu czytelnikowi, który głosował na dzielnicowego - Benedyktowi Strzelcowi.

16najpopularniejszy_dzielnicowy_gala_20.05.2010020

  Podsumowanie konkursu odbyło się w gościnnych progach Klubu Relax Spółdzielni Mieszkaniowej.

17najpopularniejszy_dzielnicowy_gala_20.05.2010014

  Wśród zaproszonych gości byli m. in.: Burmistrz Śremu Adam Lewandowski i Burmistrz Książa Wlkp. Teofil Marciniak.

18najpopularniejszy_dzielnicowy_gala_20.05.2010004

Na zakończenie spotkania Komendant Wawrzyniak podziękował  Julii Bartkowiak za to, że swym ujmującym głosem uświetniła naszą uroczystość.

Powrót na górę strony