Poznaj swojego dzielnicowego! - Programy prewencyjne - KPP Śrem

Programy prewencyjne

Poznaj swojego dzielnicowego!

Pięknie dziękujemy Pani Redaktor Martynie Makałowskiej z www.portalsremski.pl za inicjatywę pt. „Poznaj swojego dzielnicowego!” i tym samym za współpracę z Komendą Powiatową Policji w Śremie w ramach realizowanego programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu, który odgrywa bardzo ważną rolę w życiu lokalnej społeczności. Dlatego dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Śremie starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Spotykają się z mieszkańcami, rozmawiają z nimi o różnych problemach i starają się pomóc. Na podstawie tych rozmów, a także zgłoszonych śremskiej Policji zdarzeń i informacji przekazanych przez internautów za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, każdy dzielnicowy, w swoim rejonie służbowym, realizuje różne zadania na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Ta więc bardzo ważne jest to, aby mieszkańcy znali swojego policyjnego opiekuna i w razie potrzeby się z nim kontaktowali. W związku z tym z radością przyjęliśmy inicjatywę Pani Redaktor Martyny Makałowskiej z www.portalsremski.pl pt. „Poznaj swojego dzielnicowego!”, która wpisuje się w realizację programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Wczoraj (18 lutego), na stronie internetowej i profilu Facebook Portalu Śremskiego ukazał się materiał dotyczący asp. Michała Nowackiego, który otwiera cały cykl prezentowanych dzielnicowych. Ten materiał został dziś też udostępniony na naszym profilu Facebook.

https://portalsremski.pl/pl/19_wiadomosci_z_regionu/42627_poznaj-swojego-dzielnicowego-asp-michal-nowacki-czuwa-nad-starym-miastem.html

Serdecznie zapraszamy, aby zapoznawać się z kolejnymi informacjami o poszczególnych naszych policjantach, które będą się ukazywały.

#dzielnicowy #zawszedlaWas #policjant #dzielnicowybliżejnas #pomagamyichronimy

/ Ewa Kasińska /