Spotkania o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku - Programy prewencyjne - KPP Śrem

Programy prewencyjne

Spotkania o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku

Ferie powoli się kończą. Jak co roku prowadziliśmy w tym czasie spotkania z dziećmi i młodzieżą przebywającą na zorganizowanych formach wypoczynku. Także przed rozpoczęciem ferii spotykaliśmy się z uczniami, aby zwrócić ich uwagę na zagrożenia, z którymi mogą się spotkać, kiedy będą spędzać czas wolny w różnych miejscach i okolicznościach.

I tak ferie dobiegają końca. To, co istotne z naszego, policyjnego, punktu widzenia, to fakt, że w tym czasie nie odnotowaliśmy zdarzeń, w których dzieci odniosłyby obrażenia.

Tuż przed samymi feriami, a także w ich trakcie spotykaliśmy się z uczniami, aby zwrócić ich uwagę na zagrożenia, z którymi mogą się spotkać spędzając czas wolny w różnych miejscach i okolicznościach.

Niestety w Wielkopolsce śniegu nie mieliśmy. Jednak ci, którzy ferie spędzają w górach mogą cieszyć się zimową aurą. Mając na uwadze feryjne wyjazdy w różne regiony kraju uczestnikom naszych spotkań przekazywaliśmy porady o zasadach bezpiecznego wypoczynku w różnych warunkach pogodowych. Zachęcaliśmy też i cały czas zachęcamy, aby wykorzystać czas wolny i wykonać pracę w ramach ogólnopolskiego konkursu „Stok nie jest dla bałwanów” - https://bit.ly/2tByBNS

Jeszcze przed nami ostatnie dni ferii, ale już dziś wszystkim uczniom życzymy powodzenia w II półroczu i osiągania jak najlepszych wyników z poszczególnych przedmiotów!

/ Ewa Kasińska /