Policjanci ostrzegają - tym razem byli w Manieczkach - Programy prewencyjne - KPP Śrem

Programy prewencyjne

Policjanci ostrzegają - tym razem byli w Manieczkach

Kontynuując spotkania prowadzone w ramach kampanii pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, śremscy policjanci spotkali się z uczniami klas VII i VIII ze Szkoły Podstawowej w Manieczkach. Mundurowi uświadamiali uczniom jak ogromnym zagrożeniem są narkotyki i ostrzegali ich przed uzależnieniem od tych substancji.

9 grudnia br. w szkole w Manieczkach, w ramach kampanii edukacyjno - profilaktycznej pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, odbyło się spotkanie, podczas którego policjanci uświadamiali młodzieży z klas VII i VIII jak ogromnym zagrożeniem są narkotyki.

Całość rozpoczęła się prezentacją krótkiego, ale bardzo wymownego spotu filmowego nawiązującego treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego - „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

Funkcjonariusze nawiązując do spotu mówili o tym jakie mogą być skutki zażywania substancji psychoaktywnych. Apelowali o to, aby reagować i stanowczo odmawiać, gdy ktoś proponuje narkotyki, nigdy bowiem nie wiemy, jak organizm zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji. Zwrócili też uwagę na to, że jeżeli uczniowie podejrzewają, że mają do czynienia z osobą pod wpływem narkotyków, to powinni natychmiast powiadomić rodziców, a w szkole nauczycieli, którzy wezwą pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomią Policję.

/ EK /