Policjanci ostrzegają przed narkotykami i dopalaczami - Programy prewencyjne - KPP Śrem

Programy prewencyjne

Policjanci ostrzegają przed narkotykami i dopalaczami

Kontynuując spotkania prowadzone w ramach kampanii pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, policyjny profilaktyk spotkał się z uczniami Zespołu Szkół Technicznych w Śremie. Mundurowy uświadamiał młodzieży jak ogromnym zagrożeniem są narkotyki i ostrzegał ich przed uzależnieniem od tych substancji.

14 listopada br. w Zespole Szkół Technicznych, w ramach kampanii edukacyjno - profilaktycznej pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, odbyło się kolejne spotkanie, podczas którego śremski policjant uświadamiał młodzieży jak ogromnym zagrożeniem są narkotyki.

Całość rozpoczęła się, zgodnie ze sceneriuszem tych spotkań, prezentacją krótkiego, ale bardzo wymownego spotu filmowego nawiązującego treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego - „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

Funkcjonariusz nawiązując do spotu mówił o tym jakie mogą być skutki zażywania substancji psychoaktywnych. Apelował o to, aby reagować i stanowczo odmawiać, gdy ktoś proponuje narkotyki, nigdy bowiem nie wiemy, jak organizm zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji. Zwrócił też uwagę na to, że jeżeli uczniowie podejrzewają, że mają do czynienia z osobą pod wpływem narkotyków, to powinni natychmiast powiadomić rodziców, a w szkole nauczycieli, którzy wezwą pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomią Policję.

/ EK /

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.76 MB)