O współpracy na rzecz integracji - Nasi Emeryci - KPP Śrem

Nasi Emeryci

O współpracy na rzecz integracji

Szef śremskiej Policji insp. Sławomir Jądrzak wziął udział w spotkaniu Członków Zarządu Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych – Koło w Śremie. Podsumowano dotychczasową, bardzo prężną i aktywną działalność Koła oraz omówiono zasady dalszej współpracy prowadzonej na rzecz integracji środowiska policyjnego.

18 lutego br. w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Śremie odbyło się spotkanie Członków Zarządu śremskiego Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych, w którym uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak.

Podczas spotkania Prezes Stowarzyszenia asp. szt. w st. spoczynku Zbigniew Hoppe przedstawił historię śremskiego Koła. Liczy ono obecnie 39 członków i jest jednym z najliczniejszych spośród 15 policyjnych kół emeryckich garnizonu wielkopolskiego.

Nasi emeryci każdego roku organizują różne integracyjne spotkania, w tym wycieczki krajowe i zagraniczne. Omówił je Wiceprezes śremskiego Koła Emerytów mł. insp. w st. spoczynku Ryszard Balczyński, który organizował wyjazdy do Czech, do Komendy Policji w Hradec Kralove, a także na Ukrainę, do Komendy we Lwowie. W tym roku planuje kolejną wyprawę emerytów do Opactwa Benedyktynów w Lubiniu i do Wrocławia na plan filmowy serialu o tematyce kryminalnej. Nawiązał też współpracę ze śremskim adwokatem pod kątem ewentualnych porad prawnych dla emerytów.

Zarówno Prezes, jak i Wiceprezes śremskiego koła Emerytów podkreślali bardzo dobrą współpracę z Komendantem Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomirem Jądrzakiem. Dziękowali za możliwość udziału w różnych policyjnych uroczystościach i przedsięwzięciach, których głównym celem jest integracja środowiska policyjnego.

Szef śremskiej Policji zabierając głos przywołała 2017 rok i początki swojej służby w Śremie. Przypomniał o tym, że jedna z pierwszych rozmów jaką tu odbył, to była właśnie rozmowa z Zarządem śremskiego Koła Emerytów, który sygnalizował, że brakuje pomieszczenia na spotkania Zarządu. Dziś, wychodząc naprzeciw tym potrzebom, Komendant Jądrzak poinformował Członków Zarządu o tym, że mogą spotykać się w Komendzie, w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, do którego wspólnie się udano rozmawiając o zasadach współpracy, pomaganiu sobie, wspieraniu się i integracji.

Na zakończenie spotkania szefowie śremskiego Koła Emerytów, dziękując za współpracę, wręczyli Komendantowi Jądrzakowi oraz obecnemu na spotkaniu przyjacielowi Stowarzyszenia Janowi Zalewskiemu Redaktorowi Naczelnemu „Tygodnia Ziemi Śremskiej” pamiątkowe odznaki i kalendarze.

/ Ewa Kasińska /