Odszedł st. sierż. w st. spoczynku Marian Walczak - Nasi Emeryci - KPP Śrem

Nasi Emeryci

Odszedł st. sierż. w st. spoczynku Marian Walczak

pan_m_walczak

 

8 sierpnia zmarł st. sierż. w st. spoczynku Marian Walczak, znany przede wszystkim jako oddany służbie przewodnik psa Morusa.

Cześć Jego Pamięci!

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że odszedł st. sierż. w st. spoczynku Marian Walczak /rocznik 1929/, który wstąpił do służby w 1951 roku.

Choć Pan Marian odszedł ze służby w 1974 roku, to wielu pracujących jeszcze dziś funkcjonariuszy go pamięta, bo był związany z naszą jednostką aż do końca 1999 roku jako pracownik cywilny.

Poza tym Pan Marian Walczak był funkcjonariuszem bardzo zaangażowanym w realizację zadań służbowych i oddanym służbie. Dziś możemy śmiało powiedzieć, że wraz ze swym psem Morusem zapisał się na kartach historii naszej jednostki w sposób bardzo pozytywny.

Jako emeryt Pan Marian był aktywnym członkiem Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych – Koło w Śremie. Za aktywną działalność na rzecz Koła został nagrodzony podczas ubiegłorocznych obchodów Święta Policji. Aktywny do końca – kiedy podczas tegorocznych obchodów Święta Policji odwiedził go Komendant Powiatowy, to Pan Walczak chciał mu jak najwięcej opowiedzieć o specyfice swojej służby i przekazywał wskazówki dla przewodników.

Cześć Jego Pamięci!

walczak_m