Nasi emeryci gościli w Czechach - Nasi Emeryci - KPP Śrem

Nasi Emeryci

Nasi emeryci gościli w Czechach

dsc05810_26.09.13r

Członkowie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych – Koło w Śremie gościli w Czechach, w Hradec Kralove, gdzie mieli okazję zapoznać się z pracą miejscowej Policji. Do kraju przywieźli moc wrażeń, wspomnień i porównań do Policji w Czechach. My z tego też korzystamy pytając naszych starszych kolegów o specyfikę tamtejszej służby. Może "coś" podpatrzymy, przeniesiemy na nasz "grunt"?

Nasi emeryci do Czech udali się wspólnie z członkami Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji – Region Gostyń, bowiem stowarzyszenia łączy osoba głównego organizatora wyjazdu – mł. insp. w st. spoczynku Ryszarda Balczyńskiego, który jest szefem IPA Region Gostyń i Wiceprezesem śremskiego Koła emerytów i rencistów policyjnych.

W programie pobytu było ciekawe spotkanie z Komendantem Policji w Hradec Kralove,  zwiedzanie tamtejszej jednostki, spotkanie z emerytami czeskiej Policji i oczywiście zwiedzanie Pragi. Do bardzo ciekawych spotkań nasi emeryci zaliczyli również rozmowę z porucznik Lenką Buryskovą, która w Komendzie w Hradec Kralove zajmuje się zagadnieniami prewencji kryminalnej i profilaktyki ruchu drogowego.

Do kraju nasi emeryci przywieźli moc wrażeń, wspomnień i porównań do Policji w Czechach. My z tego też korzystamy pytając naszych starszych kolegów o specyfikę tamtejszej służby. Może "coś" podpatrzymy, przeniesiemy na nasz "grunt"?

Poniżej pamiątkowe zdjęcia z pobytu.

dsc05810_26.09.2013_2

dsc05810_26.09.2013

dsc05810_26.09.2013_1