Gratulacje i życzenia dla zaprzyjaźnionego stowarzyszenia - IPA - Region Śrem - KPP Śrem

IPA - Region Śrem

Gratulacje i życzenia dla zaprzyjaźnionego stowarzyszenia

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Śremie wspólnie z delegacjami Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Śrem oraz Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych – Koło w Śremie, uczestniczył w uroczystym jubileuszu 25-lecia działalności IPA Region Gostyń. Zaprzyjaźnionemu stowarzyszeniu gratulujemy pięknego jubileuszu i życzymy kolejnych lat intensywnej pracy na rzecz integracji środowiska policyjnego w myśl motta „Służyć poprzez przyjaźń”, które przyświeca członkom IPA na całym świecie.

4 września br. w Gostyniu odbył się uroczysty jubileuszu 25-lecia Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Gostyń. W pięknej uroczystości wziął udział mł. insp. Konrad Bartłomiejczak I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Śremie oraz delegacje IPA Region Śrem i  Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych – Koło w Śremie.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji w Gostyniu rozpoczęło swoją działalność w październiku 1996 roku. W momencie zawiązania się liczyło 17 członków, których do wstąpienia zachęcił i przekonał inicjator powstania i od samego początku Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji – Koło, a później Region w Gostyniu – Ryszard Balczyński. Przez 25 lat prężnego funkcjonowania, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Region w Gostyniu działa na rzecz integracji środowiska policyjnego, rozszerza kontakty międzynarodowe, a poza tym jego członkowie są znani w środowisku lokalnym z podejmowania różnorakich inicjatyw dla dobra mieszkańców powiatu gostyńskiego.

Jubileusz był świetną okazją do podsumowań i refleksji. Wśród licznych gratulacji i życzeń złożonych na ręce Przewodniczącego gostyńskiej IPA mł. insp. w st. spoczynku Ryszarda Balczyńskiego były te ze Śremu. Zarówno Komendant Bartłomiejczak, jak i delegacja śremskiej IPA i członkowie stowarzyszenia naszych emerytów, życzyli gostyńskiemu stowarzyszeniu kolejnych lat intensywnej pracy na rzecz integracji środowiska policyjnego w myśl motta „Służyć poprzez przyjaźń”, które przyświeca członkom IPA na całym świecie.

Warto dodać, że podczas jubileuszu Przewodniczący IPA Region Gostyń Ryszard Balczyński został uhonorowany przez Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego mł. insp. Andrzeja Szarego Krzyżem Niepodległości NSZZ Policjantów klasy I.

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: IPA Region Gostyń /