Aktualności

Skradzione rowery wróciły do prawowitych właścicieli – zatrzymana para usłyszała zarzuty

Data publikacji 01.10.2025

Śremscy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży roweru. Kobieta i mężczyzna, którzy tworzyli związek partnerski razem przyjechali do Śremu i dokonali kradzieży. W miejscu ich zamieszkania policjanci znaleźli dwa skradzione rowery. Za drugi jednoślad mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa. Rowery wróciły do prawowitych właścicieli, którzy z zadowoleniem odebrali je z Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego śremskiej Komendy zakończyli postępowanie dotyczące kradzieży roweru.

Sprawa miała swój początek w lipcu tego roku, kiedy to śremska Policja została powiadomiona o tym, że w Śremie z ulicy w prawobrzeżnej części miasta skradziono rower wartości 1000 złotych.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego, którzy wpadli na trop sprawców kradzieży. Okazali się nimi mieszkańcy gminy Dolsk, 33-letni mężczyzna i jego 24-letnia partnerka. Para razem przyjechała samochodem do Śremu i z parkingu ukradła rower. W miejscu zamieszkania zatrzymanych policjanci znaleźli nie tylko skradziony w lipcu jednoślad, ale także drugi rower, który został skradziony w październiku 2023 roku na śremski osiedlu Jeziorany.

Zarówno 33-latek, jak i jego 24-letnia partnerka, usłyszeli zarzut kradzieży roweru, do którego się przyznali. Natomiast w związku z rowerem skradzionym w 2023 roku, mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa, bowiem ten jednoślad miała przywieźć do jego domu była dziewczyna.

W ubiegłym tygodniu, 23 września, dwoje mieszkańców Śremu, którym skradziono rowery, z zadowoleniem odebrało swoje jednoślady z Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Amatorów cudzego mienia, którzy są znani Policji i byli już wcześniej notowani, czeka kolejna sprawa w sądzie.

/ Ewa Kasińska /

Powrót na górę strony