Aktualności

Obywatelska postawa pracowników firmy … Duża nieodpowiedzialność kierowcy …

Data publikacji 10.07.2024

Na uznanie zasługuje obywatelska postawa pracowników firmy ze Zbrudzewa, którzy uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Kierujący samochodem ciężarowym, mieszkaniec Katowic, wykazał się dużą nieodpowiedzialnością i kierował pojazdem mając blisko półtora promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze, został zatrzymany przez policjantów śremskiej drogówki i osadzony w policyjnym areszcie.

W miniony poniedziałek, 8 lipca, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że na terenie firmy w Zbrudzewie ujęto prawdopodobnie nietrzeźwego kierowcę samochodu marki Renault Master.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Okazało się, że faktycznie kierujący Renault Master był nietrzeźwy. Mężczyzna, 59-letni mieszkaniec Katowic, miał blisko półtora promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i osadzili w policyjnym areszcie.

Następnego dnia, 59-latek usłyszał zarzut i został przesłuchany. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, które mogło doprowadzić do tragedii, odpowie przed sądem.

Oczywiście bezdyskusyjna jest wzorowa obywatelska postawa i reakcja przedstawicieli firmy ze Zbrudzewa. Podejrzewając, że na terenie zakładu pracy jest pijany kierowca, uniemożliwiono mu dalszą jazdę i wezwano śremską Policję.

/ Ewa Kasińska /

Powrót na górę strony