Aktualności

(Nie)trzeźwy poranek w Śremie - motorowerzysta na podwójnym gazie

Data publikacji 09.07.2024

W stanie po użyciu alkoholu był 48-letni motorowerzysta, któremu śremscy policjanci z patrolówki udaremnili dziś dalszą jazdę, prowadząc działania pn. „Trzeźwy poranek”. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, a funkcjonariusze już zapowiadają kolejną akcję, podczas której będą dążyli do skontrolowania stanu trzeźwości u jak największej liczby kierujących.

Dziś, 9 lipca w godzinach rannych, policjanci ze śremskiej drogówki i prewencji oraz funkcjonariusze z Książa Wlkp. pełnili służbę na posterunkach kontrolnych w Śremie i Książu Wielkopolskim. A wszystko to w związku z kolejną, zapowiadaną akcją pn. „Trzeźwy poranek”, której celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie z ruchu drogowego pijanych kierowców stanowiących zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W sumie policjanci przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 525 kierujących pojazdami. W tym około godz. 07.20 w Śremie na ulicy Piłsudskiego mundurowi z patrolówki zatrzymali do kontroli drogowej 48-letniego motorowerzystę, który, jak się okazało, był w stanie po użyciu alkoholu. W tych okolicznościach motorowerzysta już dalej nie pojechał, a jego pojazd został odholowany przez pomoc drogową, na parking strzeżony. Dalsze czynności w tej sprawie będą wykonywali policjanci z zespołu ds. wykroczeń, którzy skierują do sądu wniosek o ukaranie 48-latka.

Funkcjonariusze już też zapowiadają kolejną akcję, podczas której będą dążyli do skontrolowania stanu trzeźwości u jak największej liczby kierujących. Przez cały lipiec działania „Trzeźwość” prowadzone będą cyklicznie, w różnych miejscach i o różnych porach. Tak będzie w całej Wielkopolsce.

Policjanci apelują też o rozwagę i rozsądek! Przypominają o tym, że nawet niewielka ilość alkoholu może powodować zaburzenia, doprowadzić do upośledzenia zmysłów i nieszczęścia na drodze. Dlatego jeśli planujemy jazdę samochodem albo innym pojazdem, a mamy wątpliwości co do stanu trzeźwości, to można go sprawdzić w śremskiej Komendzie Policji. Wyruszając w podróż bądźmy wypoczęci, zrelaksowani, a przede wszystkim trzeźwi.

/ Ewa Kasińska /

Powrót na górę strony