Aktualności

Policjanci zatrzymali sprawcę wypadku, który uciekł z miejsca zdarzenia

Data publikacji 08.07.2024

Policjanci z ksiąskiego Posterunku zatrzymali kierującego Oplem Corsa, który doprowadził do zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej 434 i uciekł z miejsca wypadku. Zatrzymany 29-latek trafił do policyjnego aresztu. Dziś, kryminalni prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Wczoraj, 7 lipca o godz. 18.47, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej 434, na odcinku Czmoń - Zbrudzewo.

Ze wstępnych ustaleń śremskich policjantów wynika, że kierujący Oplem Corsą, 29-letni mieszkaniec Śremu, jadąc od strony Kórnika, nie upewnił się co do możliwości bezpiecznego wykonania manewru wyprzedzania VW Golfa i nie udzielił pierwszeństwa mercedesowi, który wykonywał już ten manewr. Doszło do zderzenia opla z mercedesem, po czym mercedes przemieścił się i uderzył w VW. Wszystko to wyglądało groźnie i niebezpiecznie.

Sprawca wypadku uciekł, ale szybko został zatrzymany w tzw. starym Zbrudzewie, przez policjantów z ksiąskiego Posterunku, którzy wcześniej realizowali czynności w Śremie i również zostali skierowani w pościg za kierowcą opla.

W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznali: kierujący mercedesem i pasażerowie tego pojazdu oraz kierująca VW, która została przetransportowana śmigłowcem do szpitala.

Kierujący mercedesem i kierująca VW byli trzeźwi, a kierujący oplem był pod niewielkim wpływem alkoholu i została mu pobrana krew do badań.

Obecnie dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego.

/ Ewa Kasińska, foto: Szymon Wojciechowski /

Powrót na górę strony