Aktualności

Młodzi mistrzowie kierownicy uhonorowani

Data publikacji 18.06.2024

Trzyosobowa drużyna uczniów z Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie, reprezentując Wielkopolskę, zajęła wysokie V miejsce w 26. Krajowym Finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Ten sukces młodych mistrzów kierownicy jest dumą nie tylko szkoły, ale też Komendy Powiatowej Policji w Śremie i Starostwa Powiatowego w Śremie, które wspólnie, od 2007 roku organizują etap powiatowy turniejowych zmagań. Dziś, w śremskiej Komendzie Policji uhonorowano pasjonatów motoryzacji.

18 czerwca br., w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Śremie, odbyło się bardzo miłe spotkanie podsumowujące sukces drużyny reprezentującej powiat śremski i Wielkopolskę w 26. Finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

Starosta Śremski Piotr Ruta oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Śremie kom. Dawid Lempaszak i Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego kom. Piotr Nowacki pogratulowali trzyosobowej drużynie z Zespołu Szkół Politechnicznych. Najpierw, 11 kwietnia, zwyciężyła ona etap powiatowy turnieju, a 28 maja stanęła na podium, zajmując I miejsce podczas finału wojewódzkiego tego przedsięwzięcia, który odbył się w Pile. I tak, reprezentując Wielkopolskę, młodzi mistrzowie kierownicy ze Śremu, 3 i 4 czerwca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu wystartowali w 26. Krajowym Finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego zajmując ostatecznie bardzo wysokie V miejsce.

Janowi Pazgratowi, Cezaremu Jurdze i Mikołajowi Krawczykowi – młodym mistrzom kierownicy z Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie GRATULUJEMY !!! Ich wiedza teoretyczna i umiejętności praktyczne pokazane w ramach turnieju są godne uznania i podziwu.

Komenda Powiatowa Policji w Śremie, wspólnie ze Starostwem Powiatowym, od 2007 roku organizuje etap powiatowy Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Przez te lata, wielokrotnie drużyna reprezentująca powiat śremski stawała na podium finału wojewódzkiego, zajmując II albo III miejsce. Tym razem, po raz pierwszy, ekipa, która w Śremie zwyciężyła etap powiatowy tych zawodów, stanęła też na najwyższym miejscu na podium w finale wojewódzkim i następnie reprezentowała Wielkopolskę w finale krajowym. Zakończenie zawodów na V miejscu, wśród 15 najlepszych drużyn z kraju, to ogromny sukces oraz docenienie wiedzy, umiejętności Janka, Cezarego i Mikołaja. To wydarzenie zapisze się na kartach historii turnieju motoryzacyjnego organizowanego przez Policję w Śremie.

Spotkanie było także okazją do tego, aby podziękować Wisławie Frydryszak Dyrektorowi Zespołu Szkół Politechnicznych za owocną współpracę ze śremską Policją oraz Maciejowi Walewskiemu, opiekunowi drużyny, za profesjonalne przygotowanie uczniów do turnieju.

Etap powiatowy Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego to inicjatywa, która od lat jest jednym z głównych działań śremskiej Policji, w szczególności policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego, w obszarze profilaktyki ruchu drogowego. Organizowany od wielu lat turniej jest działaniem na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym głównie chodzi o bezpieczeństwo młodych kierowców. Policjanci popularyzują wśród młodzieży znajomość przepisów o ruchu drogowym i wiedzę motoryzacyjną, propagują bezpieczne zachowania uczestników ruchu drogowego, popularyzują wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowują do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych oraz inspirują uczniów i nauczycieli do wspólnej pracy na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

/ Ewa Kasińska, foto: Bogdan Tomaszewski /

 • Puchary stoją, a dyplomy leżą na stole.
 • Policjanci i Starosta za stołem konferencyjnym, podczas spotkania ze zwycięską drużyną.
 • Uczestnicy spotkania siedzą przy stole.
 • Uczestnicy spotkania siedzą przy stole.
 • Starosta wręcza upominek uczniowi.
 • Zastępca Komendanta wręcza adres okolicznościowy uczniowi.
 • Zastępca Komendanta wręcza adres okolicznościowy nauczycielowi-opiekunowi uczniów.
 • Zwycięska trzyosobowa drużyna stoi, po uhonorowaniu przez Starostę i Zastępcę Komendanta.
 • Uczestnicy spotkania stoją, pozują do pamiątkowego zdjęcia.
 • Naczelnik drogówki gratuluje uczniowi.
 • Naczelnik drogówki gratuluje uczniowi.
 • Puchary i upominki na stole.
 • Zwycięska drużyna z opiekunem pozuje do pamiątkowego zdjęcia.
Powrót na górę strony