Aktualności

Informacja o stanie bezpieczeństwa ruchu drogowego - maj 2024 r.

Data publikacji 06.06.2024

W maju tego roku doszło na terenie powiatu śremskiego aż do 7 wypadków drogowych, w których rannych zostało 9 osób. Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego aż 10 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie po spożyciu alkoholu. Przy tej okazji, po raz kolejny, apelujemy o rozwagę, ostrożność i trzeźwość za kierownicą.

Jak było na drogach powiatu śremskiego w maju 2024 roku? Szczegółową informację na ten temat przygotował kom. Piotr Nowacki Naczelnik śremskiej drogówki. Znajduje się ona poniżej, w załączniku. Wynika z niej, że w maju 2024 roku śremscy policjanci pracowali na miejscu 35 zdarzeń drogowych, w tym było 28 kolizji drogowych oraz aż 7 wypadków drogowych. Dziewięć osób odniosło obrażenia ciała.

Z informacji przygotowanej przez Naczelnika drogówki wynika, iż główną przyczyną zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu śremskiego w maju 2024 roku, było ponownie niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Wynika z tego, że cały czas pośpiech nas gubi. Spieszymy się, jesteśmy zamyśleni i zagonieni. Prosimy więc o rozwagę i ostrożność. Przy tej ilości pojazdów na drogach, tak łatwo o wypadek.

Cały czas też zwracamy uwagę na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. O tej porze roku, na drogach jest więcej spacerujących pieszych, rowerzystów i motocyklistów. Pamiętajmy, że dla każdego jest miejsce na drodze.

Ponadto w ubiegłym miesiącu śremscy policjanci wyeliminowali z ruchu aż 10 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie po spożyciu alkoholu. Przy tej okazji, po raz kolejny, apelujemy o trzeźwość za kierownicą, bo pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie! 

/ Ewa Kasińska /

Powrót na górę strony