Aktualności

Pijany i z zakazem prowadzenia pojazdów kierował BMW

Data publikacji 31.05.2024

Policjanci ze śremskiej patrolówki wyeliminowali z ruchu drogowego pijanego mieszkańca Śremu, który kierował BMW mając blisko dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Okazało się też, iż kompletnie nieodpowiedzialny śremianin ma, orzeczony przez sąd, zakaz prowadzenia pojazdów. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

W minioną środę, 29 maja o godz. 23.00, policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Śremie na ul. Powstańców Wielkopolskich zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki BMW. Kierujący autem, 44-letni mieszkaniec Śremu, był pijany, miał blisko dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się też, iż ma, orzeczony przez sąd, zakaz prowadzenia pojazdów.

44-latek trafił do policyjnego aresztu, a BMW zabezpieczyła pomoc drogowa. Obecnie dalsze czynności w tej sprawie prowadzą kryminalni. Mężczyzna za swoje kompletnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Po raz kolejny przypominamy o tym, że kiedy kierujący jest nietrzeźwy i w związku z tym upośledzone są jego zmysły może dojść do nieszczęścia. Dlatego apelujemy o trzeźwość za kierownicą, pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie! Wspólnie zadbajmy o to, aby ten długi majowo-czerwcowy weekend był spokojny i bezpieczny.

/ Ewa Kasińska /

Powrót na górę strony