Aktualności

Policjanci w Górze namierzyli pirata drogowego

Data publikacji 31.05.2024

Policjanci śremskiej drogówki namierzyli dziś kolejnego pirata drogowego, który kierując BMW drastycznie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Nieodpowiedzialny, młody kierowca na trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania, został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i na jego konto wpłynęło 13 punktów karnych.

31 maja br. policjanci śremskiej drogówki namierzyli kolejnego pirata drogowego, który pędził w terenie zabudowanym nie zważając na bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Dokładnie o godz. 11.32, w Górze na policyjny radar wpadł młody mieszkaniec gminy Brodnica, który kierował samochodem marki BMW. Mężczyzna na pięćdziesiątce jechał 106 km/h.

Nieodpowiedzialny, młody kierowca na trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania, został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i na jego konto wpłynęło 13 punktów karnych.

Pamiętajmy o rozwadze na drogach! Są kierowcy, którzy karygodnie zachowują się w ruchu drogowym i nie zważają na bezpieczeństwo swoje oraz innych. Niezmiennie prosimy o świadome i odpowiedzialne zachowania na drogach. Przypominamy też o tym, że niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest główną przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym, do których dochodzi z winy kierujących. Powiedzmy STOP piratom drogowym!

/ Ewa Kasińska /

Powrót na górę strony