Aktualności

O debacie z mieszkańcami

Data publikacji 29.05.2024

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, w miejscowości Psarskie, zorganizowali kolejną debatę społeczną. Spotkanie zdominowały tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Mundurowi ostrzegali też przed oszustami i zachęcali do zgłaszania problemów za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

27 maja br. w miejscowości Psarskie, w Świetlicy, odbyła się kolejna debata społeczna zorganizowana przez śremską Policję w ramach cyklu spotkań „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”.

Debatę prowadził asp. szt. Krzysztof Tomaszewski profilaktyk śremskiej Policji. Podczas spotkania kom. Sebastian Tasiemski Naczelnik Wydziału Prewencji przedstawił zgromadzonym stan bezpieczeństwa na terenie gminy Śrem w 2023 roku i analizę przestępstw oraz wykroczeń, tych najbardziej uciążliwych społecznie związanych z kwestiami porządkowymi, a także bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Kom. Dawid Lempaszak I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Śremie, powołując się na konkretne przykłady zdarzeń, ostrzegał przed oszustami i złodziejami. Apelował o zachowanie rozwagi i ostrożności w sieci, aby nie stać się ofiarą przestępstwa. Komendant i Naczelnik mówili też o aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, zachęcali do zgłaszania problemów za pośrednictwem tego internetowego narzędzia.

W dalszej części spotkania przyszedł czas na pytania od mieszkańców. Głównie poruszali oni kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, dzielili się spostrzeżeniami z tego zakresu i pytali o możliwe rozwiązania różnych problemów.

/ EK, foto: nadesłane, więcej zdjęć na profilu facebookowym Komendy Powiatowej Policji w Śremie /

Powrót na górę strony