Aktualności

Kierujący ciężarówką jechał za szybko

Data publikacji 28.05.2024

Kierujący ciężarówką, 44-letni mieszkaniec województwa śląskiego, w Kotowie jechał zdecydowanie za szybko i w ostatniej chwili zauważył dwa pojazdy, które stały na jezdni, w związku z pracami drogowymi i ruchem wahadłowym. 44-latek, chcąc uniknąć zderzenia z tym pojazdami, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie niestety zderzył się z samochodem ciężarowym marki Scania, którym kierował 62-letni mieszkaniec Poznania.

Dziś, 28 maja dokładnie o godz. 12.52, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o wypadku drogowym, do którego doszło w Kotowie, na drodze wojewódzkiej nr 434, gdzie zderzyły się dwie ciężarówki.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki DAF wraz z naczepą, 44-letni mieszkaniec województwa śląskiego, jechał od strony Śremu zdecydowanie za szybko (widoczność ograniczały też intensywne opady deszczu) i w ostatniej chwili zauważył dwa pojazdy, które stały na jezdni w związku z ruchem wahadłowym. 44-latek chciał uniknąć zderzenia z tym pojazdami i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie niestety zderzył się z, prawidłowo jadącym od strony Dolska, samochodem ciężarowym marki Scania, którym kierował 62-letni mieszkaniec Poznania.

Obaj kierujący byli trzeźwi i trafili do szpitala. 44-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy i po wykonanych badaniach w szpitalu został on zwolniony do miejsca zamieszkania. Wstępnie wszystko wskazuje na to, że życiu 62-latka też nic nie zagraża, ale z obrażeniami ciała musiał on pozostać w lecznicy.

Ponownie zwracamy uwagę na to, że droga to nie tor wyścigowy. To kolejne zdarzenie, które pokazuje, że cały czas głównym grzechem kierowców jest nadmierna prędkość. Niezmiennie prosimy o świadome i odpowiedzialne zachowania na drogach. Przypominamy też o tym, że niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest główną przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym, do których dochodzi z winy kierujących.

/ Ewa Kasińska /

Powrót na górę strony