Aktualności

Apelujemy o prędkość bezpieczną

Data publikacji 27.05.2024

Kierujący citroenem z przyczepką, w Chrząstowie jechał za szybko, stracił panowanie nad zestawem pojazdów i wypadł z drogi. Wyglądało to groźnie i niebezpiecznie, ale na szczęście mężczyźnie i jego dzieciom nic się nie stało. Policjanci po raz kolejny ostrzegają przed nadmierną prędkością i apelują o prędkość bezpieczną.

W minioną sobotę, 25 maja przed południem, dokładnie o godz. 10.12, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że w Chrząstowie samochód z przyczepą wypadł z drogi i leży na boku, a kierujący wraz z dziećmi wyszedł z pojazdu i nie mają obrażeń.

Na miejsce zdarzenia natychmiast udali się policjanci drogówki. Z ich ustaleń wynika, że kierujący citroenem z przyczepką, 43-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego, jechał za szybko, stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi.

Wyglądało to groźnie i niebezpiecznie, ale na szczęście mężczyźnie i pasażerom auta, czyli jego dzieciom, nic się nie stało.

Jak zauważyli, pracujący na miejscu zdarzenia, policjanci, przebudowa drogi spowodowała, że między płaszczyzną asfaltu, a poboczem jest spora różnica. Kierowcy, którzy jadą za szybko albo się po prostu zamyślą i zjadą z pasa jezdni na pobocze (chwycą pobocze), podkręcają kołami i dachują. Trzeba uważać na tym odcinku drogi. Kierujący był trzeźwy, został pouczony.

Przy tej okazji, po raz kolejny przypominamy o tym, że bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, a także stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

/ Ewa Kasińska, foto: Szymon Wojciechowski /

  • Samochód leży na boku, na poboczu.
  • Samochód leży na boku, na poboczu.
  • Samochód leży na boku, na poboczu.
  • Samochód leży na boku, na poboczu.
  • Samochód leży na boku, na poboczu.
Powrót na górę strony