Aktualności

Policjanci na 80 – leciu Jednostki Wojskowej

Data publikacji 27.05.2024

Policjanci i pracownicy z Komendy Powiatowej Policji w Śremie uczestniczyli w obchodach jubileuszu 80-lecia istnienia 6 Batalionu Dowodzenia Sił Powietrznych. Piękny, żołnierski jubileusz był dla policjantów okazją do spotkania się z mieszkańcami Śremu i gośćmi, którzy na śremskim Stadionie, świętowali wspólnie z żołnierzami. Zainteresowani uczestnicy uroczystości mieli okazję zapoznać się z zasadami rekrutacji do Policji.

Dowódca Jednostki Wojskowej ppłk Daniel Dąbek zaprosił śremską Policję na uroczyste obchody 80 - lecia istnienia 6 Batalionu Dowodzenia Sił Powietrznych, które w miniony piątek, 24 maja, odbyły się na Stadionie Miejskim w Parku im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie.

Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Śremie przygotowali stoisko, na którym promowano zawód policjanta, informując jednocześnie o zasadach przyjęć do Policji.

Uczestnicy uroczystości oglądali też sprzęt policyjny, a na innych specjalnie przygotowanych stoiskach sprzęt wojskowy oraz strażacki.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zabezpieczali również uroczystości związane z pięknym, żołnierskim jubileuszem, czuwali nad bezpieczeństwem oraz odpowiednią organizacją ruchu drogowego.

Przy tej okazji przypominamy też, iż ruszyła nowa strona internetowa, na której jest więcej o zawodzie policjanta oraz szczegółowe informacje o procesie rekrutacyjnym. Uruchomiono także specjalną infolinię dla kandydatów do służby w Policji - https://praca.policja.pl/

/ Ewa Kasińska, więcej zdjęć na profilu facebookowym Komendy Powiatowej Policji w Śremie /

  • Eskorta policyjnych motocykli.
  • Policjanci stoją przed namiotem, stoiskiem promocyjnym.
  • Stoisko promocyjne Policji, radiowozy i motocykle.
  • Na trybunie siedzą uczestnicy uroczystości.
  • Żołnierze na murawie stadionu, podczas uroczystości.
  • Policjant i chłopiec siedzą na motocyklu.
  • Przy policyjnym namiocie, policjant prezentuje mężczyźnie broń.
Powrót na górę strony