Aktualności

Posiadał znaczne ilości narkotyków, znęcał się nad najbliższymi – policjanci ze Śremu i Poznania zatrzymali poszukiwanego listem gończym

Data publikacji 20.05.2024

Policjanci ze śremskiej Grupy Realizacyjnej wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 40-letniego mieszkańca gminy Śrem, za którym sąd wydał list gończy. Mężczyzna, skazany na karę dwóch lat więzienia za posiadanie znacznej ilości narkotyków i znęcanie się nad najbliższymi, ukrywał się, aby uniknąć odpowiedzialności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, którzy specjalizują się w poszukiwaniach osób, pracowali, aby zatrzymać ukrywającego się 40-letniego mieszkańca gminy Śrem. Mężczyzna został skazany przez sąd, za posiadanie znacznej ilości narkotyków i znęcanie się nad rodziną, na karę 2 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Śremie, w lutym tego roku, wydał za nim list gończy, ponieważ 40-latek uchylał się od odbywania zasądzonej kary.

Funkcjonariusze, w toku wykonywanych czynności wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, ustalili, że ukrywający się 40-letni mężczyzna, 16 maja będzie przebywał w konkretnym miejscu na terenie Śremu. I te informacje okazały się trafne. W miniony czwartek, policjanci ze śremskiej Grupy Realizacyjnej wspólnie z poznańskimi funkcjonariuszami, zatrzymali poszukiwanego.

Stróże prawa zabezpieczyli też amfetaminę, którą posiadał 40-latek. Tak więc mężczyznę odbywającego już swoją karę w więzieniu, czeka teraz kolejna sprawa w sądzie.

/ Ewa Kasińska /

Powrót na górę strony