Aktualności

Policjanci kontrolują, aby dzieci były bezpieczne na drodze

Data publikacji 20.05.2024

Dziś (20 maja), policjant śremskiej drogówki przy Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie kontrolował autobus i kierowcę, który następnie ruszył z uczniami na szkolną wycieczkę.

Zbliża się koniec roku szkolnego, a to zawsze czas szkolnych wyjazdów. Policjanci śremskiej drogówki kontrolują autokary, którymi dzieci i młodzież wyjeżdżają na wycieczki. Cieszy nas to, że zgłoszeń i próśb o kontrole jest dużo. To świadczy o tym, że rodzice i organizatorzy wyjazdów troszczą się o bezpieczeństwo.

Dziś, 20 maja rano, policjant śremskiej drogówki przy Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie kontrolował autobus i kierowcę. Funkcjonariusz nie miał żadnych uwag i dzieci mogły bezpiecznie wsiadać do autokaru i ruszyć w podróż.

Przed nami wakacje. Tradycyjnie, policjanci śremskiej drogówki, w wyznaczonych punktach, będą kontrolowali autobusy wiozące dzieci i młodzież na letni wypoczynek. O punktach kontroli autobusów i naszych działaniach związanych z bezpieczeństwem podczas wakacji będziemy informowali w odrębnym materiale.

/ Ewa Kasińska /

  • Policjant podchodzi do autokaru.
  • Policjant przed autokarem rozmawia z kierowcą.
  • Policjant podaje kierowcy ustnik, aby przeprowadzić badanie stanu trzeźwości.
Powrót na górę strony