Aktualności

Młoda śremianka odpowiedzialnie interweniowała

Data publikacji 06.05.2024

Majowy weekend za nami. Dla śremskich policjantów był pracowity, ale nie tylko funkcjonariusze interweniowali. Młoda mieszkanka Śremu, kierując audi, zachowała zimną krew, gwałtownie hamowała, aby uniknąć zderzenia z citroenem. Następnie zabrała kluczyki od tego auta 51-letniej mieszkance Poznania, która, jak się okazało, była nietrzeźwa.

4 maja br., o godz. 15.45, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że w rejonie stacji paliw w Zbrudzewie prawie doszło do wypadku drogowego. Zgłaszająca ujęła kobietę kierującą citroenem, która mogła spowodować zdarzenie drogowe.

Sprawą zajęli się policjanci drogówki. Z ich ustaleń wynika, że kierująca citroenem, 51-letnia mieszkanka Poznania, wykonując manewr skrętu w lewo, na teren stacji paliw, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu, jadącej z przeciwnego kierunku, młodej śremiance, która kierowała audi i gwałtownie hamowała, aby uniknąć zderzenia. Mieszkanka Śremu zabrała też kluczyki od auta kierującej citroenem. Jak się okazało 51-latka był nietrzeźwa. Miała prawie promil alkoholu w organizmie.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Długi, majowy weekend za nami. Jednak policjanci zwracają uwagę na to, że przestrzeganie przepisów i szeroko rozumiany rozsądek oraz uwaga za kierownicą naszych pojazdów cały czas obowiązują.

/ Ewa Kasińska /

Powrót na górę strony