Aktualności

(Nie)trzeźwy poranek po długim weekendzie – policjanci udaremnili dalszą jazdę aż 5 pijanym kierowcom

Data publikacji 06.05.2024

Dziś (6 maja), policjanci ze śremskiej drogówki zatrzymali aż pięciu nieodpowiedzialnych kierujących, którzy byli „na podwójnym gazie” - w stanie nietrzeźwości albo w stanie po użyciu alkoholu. Sprawy znajdą swój finał w sądzie, a policjanci po raz kolejny apelują o trzeźwość za kierownicą, bo pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie.

6 maja br., we wczesnych godzinach porannych, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie prowadzili działania pn. „Trzeźwy poranek”.

W sumie, funkcjonariusze drogówki w Zbrudzewie zatrzymali aż pięciu nieodpowiedzialnych kierujących, którzy byli „na podwójnym gazie”. Najpierw, o godz. 05.13, policjanci ujawnili, że kierująca samochodem VW Golf, 36-letnia mieszkanka powiatu jarocińskiego, jest w stanie po użyciu alkoholu. Następnie, o godz. 05.19, okazało się, że w stanie po użyciu alkoholu, 46-letni mieszkaniec powiatu śremskiego, kieruje samochodem marki Chevrolet Captiva. Kilka minut później, o godz. 05.23, mundurowi zatrzymali nietrzeźwego, 55-letniego mieszkańca powiatu śremskiego, który kierował Oplem Corsa. O godz. 06.34, okazało się, że promil alkoholu w organizmie ma kierujący Fordem Fiesta, 70-letni mieszkaniec gminy Śrem. I tuż przed zakończeniem działań, o godz. 07.24, policjanci ujawnili, że kierujący Fiatem 500, 40-letni mieszkaniec powiatu śremskiego, ma prawie promil alkoholu w organizmie.

Wszystkim tym nieodpowiedzialnym kierującym zatrzymano uprawnienia do kierowania, a ich sprawy znajdą swój finał w sądzie.

Po raz kolejny apelujemy o trzeźwość za kierownicą, bo pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie! 

/ Ewa Kasińska /

Powrót na górę strony