Aktualności

Potrącenie rowerzystki, nieletni na motorowerze-bez uprawnień i kasku, zakłócanie ciszy nocnej

Data publikacji 02.05.2024

Część długiego, majowego weekendu za nami. Czas więc na pierwsze podsumowania … 1 maja w Śremie kierujący fiatem potrącił rowerzystkę, która prawidłowo jechała przejazdem dla rowerów. W Masłowie 15-latek, bez uprawnień do kierowania, jeździł motorowerem wraz z pasażerem. Oboje bez kasków. A po 22.00 policjanci przeprowadzili szereg interwencji dotyczących zakłócania ciszy nocnej.

Wczoraj, 1 maja o godz. 20.37, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że  w Śremie na ul. Sikorskiego kierujący Fiatem Idea potracił rowerzystkę. Sprawą zajęli się policjanci drogówki. Z ich ustaleń wynika, że kierujący fiatem 83-letni mieszkaniec gminy Śrem, potrącił rowerzystkę 67-letnią śremiankę, która prawidłowo jechała przejazdem dla rowerów. Kierująca rowerem upadła na jezdnię i została przewieziona do szpitala. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że nie doznała poważniejszych obrażeń ciała. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z zespołu ds. wykroczeń.

1 maja, o godz. 21.20, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że w Masłowie nieletni bez kasków jeżdżą skuterem i stwarzają zagrożenie na drogach. Sprawą zajęli się policjanci z ksiąskiego Posterunku, którzy w Masłowie zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę, 15-letniego mieszkańca gminy Dolsk. Nieletni nie posiadał uprawnień do kierowania i nie miał kasku. Ponadto przewoził jako pasażera nieletniego mieszkańca gminy Dolsk, który także nie miał założonego ochronnego kasku na głowie. Chłopców przekazano rodzicom, a o sprawie zostanie powiadomiony sąd rodzinny.

1 maja, od godz. 22.15 do północy, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o kilku zakłóceniach ciszy nocnej. Zarówno w różnych rejonach Śremu, jak i gminy Śrem, mieszkańcy organizowali sobie majówki. Była muzyka, głośne rozmowy, krzyki, spotkania rodzinne. Interwencje zakończyły się pouczeniami, ale pamiętajmy o tym, że w ten majowy weekend wiele osób jednak wstaje rano do pracy, potrzebują więc one wytchnienia i po prostu snu.

Długi majowy weekend trwa. Wszyscy bądźmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje oraz innych osób, z którymi przebywamy, spędzamy wolny czas, bawimy się oraz z którymi uczestniczymy w ruchu drogowym.

/ Ewa Kasińska /

Powrót na górę strony