Aktualności

Przepiękna „Defilada klas mundurowych” w „Hipolicie”

Data publikacji 24.04.2024

Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak uczestniczył dziś (24 kwietnia) w podniosłej uroczystości - „Defiladzie klas mundurowych”, która odbyła się w Zespole Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie. Wspólnie ze Starostą Śremskim Zenonem Jahns oraz Marią Bychawską Dyrektorem „Hipolita” wręczył uczniom klas policyjnych awanse na wyższe stopnie.

Dziś, 24 kwietnia o godz. 11.00, na boisku szkolnym Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie, rozpoczęła się uroczysta „Defilada klas mundurowych”, w której uczestniczył szef śremskiej Policji insp. Sławomir Jądrzak wspólnie z oficerem prasowym śremskiej Policji podinsp. Ewą Kasińską.

Uroczystość była bardzo dużym, podniosłym wydarzeniem w życiu szkoły i wzięli w niej udział zaproszeni goście, w tym przedstawiciele służb mundurowych, licznie zgromadzeni rodzice uczniów oraz przedstawiciele mediów.

W ramach tej uroczystości uczniowie klas mundurowych złożyli przysięgę na sztandar szkoły. Awansowano też uczniów klas policyjnych, wojskowych i strażacko-ratowniczych na wyższe stopnie. Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak wspólnie ze Starostą Śremskim Zenonem Jahns oraz Marią Bychawską Dyrektorem „Hipolita” wręczył awanse uczniom klas policyjnych.

Starosta Śremski, zaangażowany w rozwój Zespołu Szkół Technicznych, został uhonorowany za wsparcie działań szkoły. Symboliczne róże wręczono też Dowódcom, Komendantom i przyjaciołom Korpusu Kadetów.

Ogromne wrażenie na zebranych zrobiła przepiękna defilada klas mundurowych Zespołu Szkół Technicznych, która miała bardzo uroczysty charakter. Pokazała ona, jak młodzież świetnie radzi sobie z musztrą, rytmicznie, z powagą maszeruje w szyku, oddaje honor. Aż miło było popatrzeć na tych, którzy przygotowywani są do tego, aby służyć w służbach mundurowych.

Uczestnicy uroczystości obejrzeli także wspaniały pokaz przygotowany przez Pododdział Reprezentacyjny Korpusu Kadetów.

Całą podniosłą uroczystość, jak zwykle profesjonalnie, prowadziła Marzena Rusiak wspólnie z uczniem klasy wojskowej Michałem Dabulis. Dowódcą uroczystości był, jak zawsze rewelacyjny w tej roli, kadet chorąży Bartosz Chalił.

Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz Radzie Rodziców Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie pięknie dziękujemy za to, że w tym szczególnym dniu mogliśmy być z Wami! Dziękujemy za promowanie zawodu policjanta i przygotowywanie, kształcenie przyszłych funkcjonariuszy.

/ Ewa Kasińska /

Powrót na górę strony