Aktualności

Nocne dachowanie pijanego kierowcy, w pojeździe butelki po wódce

Data publikacji 15.04.2024

Dwa i pół promila alkoholu miał w organizmie kierujący Oplem Vectrą, który stracił panowanie nad autem, wypadł z drogi i dachował w przydrożnym rowie. Młody kierowca z ksiąskiej gminy z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a opel został zabezpieczony przez pomoc drogową. W uszkodzonym samochodzie funkcjonariusze znaleźli puste butelki po wódce.

W minioną sobotę, 13 kwietnia w nocy-o godz. 02.34, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że na drodze prowadzącej do Brzóstowni doszło do wypadku.

Sprawą zajęli się policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w Książu Wielkopolskim kierujący Oplem Vectrą, młody kierowca z ksiąskiej gminy, stracił panowanie nad autem, wypadł z drogi i dachował w przydrożnym rowie.

Niestety, kierujący miał dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Choć oświadczył, że pił wódkę tuż po zdarzeniu, to wszystko wskazuje na to, że kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Nierozsądny mężczyzna, z obrażeniami ciała, trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a opel został zabezpieczony przez pomoc drogową.

W uszkodzonym samochodzie, którym kierował młody mieszkaniec ksiąskiej gminy, funkcjonariusze znaleźli puste butelki po wódce. Zwracamy uwagę na to, że w trakcie wypadku, np. podczas dachowania, w niekontrolowany sposób przemieszczają się wszystkie przedmioty, które luzem leżą w samochodzie. Mogą one uderzać uczestników zdarzenia drogowego w różne części ciała. Laptop, komórka, butelki i inne niezabezpieczone przedmioty mogą mieć wpływ na ewentualne obrażenia osób znajdujących się w pojeździe uczestniczącym w wypadku drogowym. Wyjeżdżając rano do pracy, odwożąc dzieci do szkoły, wybierając się w podróż, zwracajmy uwagę na to, co mamy w samochodzie.

Przy tej okazji przypominamy też o tym, że nieodpłatnie można zbadać swój stan trzeźwości w jednostkach Policji. Osoby, które mają wątpliwości co do stanu swojej trzeźwości, zarówno w dzień, jak i w nocy, zapraszamy również do Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

/ Ewa Kasińska /

Powrót na górę strony