Aktualności

Ponad kilogram narkotyków, w tym amfetamina i matamfetamina, nie trafi na czarny rynek

Data publikacji 11.04.2024

Śremscy kryminalni przechwycili ponad kilogram narkotyków, amfetaminę, metamfetaminę oraz marihuanę i zatrzymali dwie osoby podejrzane o sprzedaż i posiadanie narkotyków. W garażach, u jednego z podejrzanych policjanci znaleźli ponad 570 gramów amfetaminy, blisko 200 gramów metamfetaminy i ponad 230 gramów marihuany. Drugi z zatrzymanych posiadał ponad 30 gramów nielegalnego towaru. Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowego. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego wpadli na trop dwóch mężczyzn, mieszkańców Śremu, związanych z procederem narkotykowym.

W związku z takimi ustaleniami, w miniony poniedziałek, 8 kwietnia, funkcjonariusze zapukali do drzwi dwóch śremskich mieszkań. Najpierw, u 25-letniego śremianina policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 33 gramy nielegalnego towaru, w tym była marihuana i matamfetamina. Następnie, w dwóch garażach użytkowanych przez 24-letniego mieszkańca Śremu, funkcjonariusze ujawnili: ponad 570 gramów amfetaminy, blisko 200 gramów metamfetaminy, ponad 230 gramów marihuany, wagi jubilerską i elektroniczną, zgrzewarkę ręczną, folię do pakowania oraz różnej wielkości puste opakowania po narkotykach. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że zatrzymani mężczyźni oprócz tego, że posiadali narkotyki, to również handlowali nielegalnym towarem. Obaj usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani. Prokurator zastosował też wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowego.

Sprawa jest w toku i znajdzie swój finał w sądzie.

/ Ewa Kasińska /

Powrót na górę strony