Aktualności

Pijana nastolatka kierowała hulajnogą – policjanci przypominają o zagrożeniach

Data publikacji 08.04.2024

Nieletnia śremianka, mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie, kierowała hulajnogą i przewróciła się. Sprawa trafi do sądu rodzinnego. Przy tej okazji policjanci proszą o wzmożenie nadzoru nad dziećmi i przypominają o zagrożeniach, tym bardziej, że aura sprzyja kierującym jednośladami.

W minioną sobotę, 6 kwietnia tuż przed godz. 23.00, policjanci ze śremskiej patrolówki interweniowali w Śremie na osiedlu Jeziorany, gdzie nieletnia kierowała hulajnogą elektryczną i przewróciła się. Z ustaleń policjantów wynika, że śremianka miała blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Podczas pokonywania progu zwalniającego, straciła panowanie nad pojazdem i niestety doszło do upadku. Nieletnia z drobnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policjanci z zespołu ds. nieletnich o zdarzeniu poinformują sąd rodzinny.

Przy tej okazji, opiekunów dzieci i młodzieży prosimy o wzmożenie nadzoru. Słoneczna aura, więcej wolnego czasu w weekendy i mogą pojawić się szalone pomysły, nawet takie, które zagrażają życiu i zdrowiu.

Każdy kierujący jednośladem powinien też mieć na uwadze to, że uczestnicząc w zdarzeniu drogowym narażony jest na znaczne niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Miłośników jednośladów nie chroni karoseria.

Nie warto narażać zdrowia i życia, nie tylko swojego ale także innych osób, dla kilku chwil emocji. Przestrzegajmy zatem przepisów prawa, w szczególności dozwolonej prędkości jazdy oraz zasad pierwszeństwa przejazdu. Niezależnie od tego jakim rodzajem jednośladu się poruszamy pamiętajmy też o sygnalizowaniu zamiaru zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu. Warto również zadbać o bycie widocznym na drodze. Prawidłowe światła pojazdu i kamizelka odblaskowa podniosą nasze bezpieczeństwo.

Trwa akcja pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Policja apeluje o korzystanie z drogi w sposób rozsądny, zgodny z przepisami prawa.

/ Ewa Kasińska, foto: KGP /

Powrót na górę strony