Aktualności

(Nie)trzeźwy poranek po Świętach - policjanci udaremnili dalszą jazdę pijanym kierowcom

Data publikacji 02.04.2024

Dziś (2 kwietnia), śremscy policjanci prowadzili działania pn. „Trzeźwy poranek” i wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch kierowców na podwójnym gazie. Obaj nieodpowiedzialni kierowcy byli w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali im uprawnienia do kierowania, a sprawy znajdą swój finał w sądzie.

2 kwietnia br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie prowadzili działania pn. „Trzeźwy poranek”.

O godz. 06.23, w Śremie na ul. Gostyńskiej, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego VW Golfem, 43-letniego mieszkańca powiatu śremskiego. Niestety, okazało się, że nieodpowiedzialny kierowca miał blisko półtora promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania i dalej oczywiście nie pojechał. Jego auto zabezpieczyła pomoc drogowa.

Kilkanaście minut później, dokładnie o godz. 06.35, w tym samym miejscu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ujawnili, że kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo, 52-letni mieszkaniec powiatu śremskiego, też był w stanie nietrzeźwości i miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Temu mężczyźnie również zatrzymano uprawnienia do kierowania.

Obie sprawy znajdą swój finał w sądzie, a policjanci apelują o rozwagę i rozsądek! Wyruszając w podróż bądźmy wypoczęci, zrelaksowani, a przede wszystkim trzeźwi. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie! 

/ Ewa Kasińska /

Powrót na górę strony