Aktualności

Komendant w Grzybnie spotkał się z maturzystami

Data publikacji 28.03.2024

Szef śremskiej Policji insp. Sławomir Jądrzak spotkał się z uczniami klas maturalnych Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie. Młodzi ludzie, którzy stoją przed wyborem drogi zawodowej, dowiedzieli się jak zostać policjantem, kogo potrzebuje policyjna formacja i jakie jest wynagrodzenie w Policji.

W miniony wtorek, 26 marca, policjanci i pracownicy śremskiej Policji, na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Śremie insp. Sławomirem Jądrzakiem, w Zespole Szkół Rolniczych w Grzybnie spotkali się z maturzystami.

Uczniowie dowiedzieli się jak zorganizowana jest Policja w Polsce i jakie są jej podstawowe zadania. Komendant Jądrzak zwracał uwagę młodzieży na fakt, że w Policji jest aż ponad 100 różnych stanowisk i nasza duża formacja potrzebuje bardzo różnych specjalistów, ludzi o różnych pasjach, cechach charakteru i wrodzonych predyspozycjach.

Maturzyści szczegółowo dowiedzieli się też jak wygląda przyjęcie kandydata do służby i jakie wymagania trzeba spełnić. Wszyscy obejrzeli film instruktażowy przedstawiający test sprawności fizycznej. Zostali też poinformowani o kwestiach ekonomicznych, dotyczących uposażenia i innych świadczeń pieniężnych dla policjantów.

Pięknym dopełnieniem wszystkich, przekazanych informacji o Policji był krótki, ale wymowny film o policyjnej wyjątkowej misji i służbie. Pochodził on z profilu facebookowego „Psy dają głos”.

Do zobaczenia w Policji …

/ Ewa Kasińska, więcej zdjęć ze spotkania z maturzystami znajduje się na profilu facebookowym Komendy Powiatowej Policji w Śremie /

  • Komendant w Grzybnie spotkał się z maturzystami.
  • Komendant w Grzybnie spotkał się z maturzystami.
  • Prezentacja multimedialna dla maturzystów.
  • Prezentacja multimedialna dla maturzystów.
  • Prezentacja multimedialna dla maturzystów - wystąpienie pracownika Kadr.
  • Prezentacja multimedialna dla maturzystów - wystąpienie pracownika Kadr.
Powrót na górę strony