Aktualności

Policjanci drogówki pomogli seniorowi, który piłą odciął sobie palec

Data publikacji 27.03.2024

Policjanci ze śremskiej drogówki po raz kolejny zadziałali szybko i zdecydowanie, aby ratować drugiego człowieka. Tym razem mł. asp. Łukasz Góra i sierż. Zuzanna Frąckowiak pomogli bezpiecznie dotrzeć do szpitala i pod opiekę lekarza seniorowi, który piłą odciął sobie palec.

Wczoraj, 26 marca około godz. 08.10, policjanci ze śremskiej drogówki mł. asp. Łukasz Góra i sierż. Zuzanna Frąckowiak pełnili służbę w Śremie na ul. Piłsudskiego – wylot na Poznań. W pewnym momencie podjechała do nich kobieta kierująca samochodem, która wybiegła z auta i krzyczała prosząc o wsparcie.

Okazało się, że Pani Daria, od strony Grodzewa, wiozła do szpitala swojego tatę Pana Tadeusza, który podczas cięcia drzewa odciął sobie część palca. Kobieta była bardzo zdenerwowana, w emocjach. Zdawała sobie sprawę z tego, że liczy się każda sekunda i chciała, aby jej tata jak najszybciej znalazł się pod opieką lekarza.  

Policjanci bez wahania ruszyli z pomocą. W trosce o zdrowie i życie mężczyzny, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, bardzo szybko przewieźli Pana Tadeusza do szpitala w Śremie. Tam również zadbali o niego i o to, aby, jak najszybciej znalazł się na sali zabiegowej. Kiedy dojechała Pani Daria jej ojciec miał już udzielaną fachową pomoc.

Dziś rano skontaktowaliśmy się z Panią Darią. Bardzo prosiła, aby serdecznie podziękować policjantom drogówki za to, co zrobili dla jej taty i dla niej. Mówiła, że jadąc do szpitala myślała o tym, aby spotkać patrol. Wręcz wypatrywała policjantów, bo bała się, że z potrzebującym pilnej, fachowej pomocy ojcem, utknie na światłach.

Panu Tadeuszowi życzymy dużo zdrowia.

/ Ewa Kasińska /

Powrót na górę strony