Aktualności

Z uczniami o ciekawej służbie w Policji

Data publikacji 26.03.2024

W ramach ogólnopolskiego projektu pn. „Dzień Przedsiębiorczości” Komendę Powiatową Policji w Śremie odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie. Młodzi ludzie, którzy niebawem staną przed wyborem swojej drogi zawodowej, wiele dowiedzieli się o policyjnym rzemiośle i służbie w Policji.

Śremska Policja od wielu lat uczestniczy w ogólnopolskim projekcie jakim jest Dzień Przedsiębiorczości. Co roku funkcjonariusze spotykają się z uczniami, którzy zainteresowani są policyjną służbą. Mundurowi starają się powiedzieć młodym ludziom, jak najwięcej o policyjnej formacji, aby pomóc podjąć decyzję tym, którzy chcieliby swoją przyszłość związać z mundurem. Po pandemicznej przerwie, już w ubiegłym roku, wróciliśmy do naszej dobrej praktyki. Tym razem, w miniony piątek, 22 marca, gościliśmy młodzież z „Hipolita”, z klasy policyjnej.

Najpierw, uczniowie udali się z policjantami do Zespołu Szkół im. M. Grzegorzewskiej, gdzie akurat śremska Policja współorganizowała przedsięwzięcie z zakresu profilaktyki społecznej. Młodzież miała więc okazję zobaczyć, że jednym z głównych zadań Policji jest też edukacja w zakresie bezpiecznych zachowań, którą między innymi realizuje się poprzez spotkania z dziećmi i młodzieżą.

W ciągu kilku następnych godzin śremscy policjanci starali się pokazać uczestnikom Dnia Przedsiębiorczości, że Policja to duża formacja, która potrzebuje bardzo różnych specjalistów. Funkcjonariusze przekazali więc uczniom informacje o służbie ruchu drogowego, pokazali policyjne motocykle. Mówili także o tajnikach służby technika kryminalistyki. O zawodzie policjanta opowiadał uczniom również Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak, który od kilku lat sam prowadzi zajęcia w klasach policyjnych.

Było nam bardzo miło, że mogliśmy spotkać się z uczniami klasy policyjnej z Zespołu Szkół Technicznych.

/ Ewa Kasińska, więcej zdjęć z Dnia Przedsiębiorczości znajduje się na profilu facebookowym Komendy Powiatowej Policji w Śremie /

  • Uczniowie siedzą przy stole z Komendantem Policji.
  • Podczas przedsięwzięcia profilaktycznego uczestnicy Dnia Przedsiębiorczości ogladają artystyczny występ dzieci.
  • O kolekcji czapek policyjnych opowiada uczniom Naczelnik drogówki.
  • Uczestnicy Dnia Przedsiębiorczości poznają tajniki pracy technika kryminalistyki.
  • Uczestnicy Dnia Przedsiębiorczości poznają tajniki pracy technika kryminalistyki.
  • Pamiątkowe zdjęcie przed Komendą Policji w Śremie.
Powrót na górę strony