Aktualności

Policjanci zdążyli na czas

Data publikacji 25.03.2024

Policjanci ze śremskiej patrolówki sierż. Mirosław Feliczak i sierż. Michał Piorunowski w samą porę znaleźli mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Wszystko wskazuje na to, że choć sytuacja była bardzo trudna, to dzięki zaangażowaniu, determinacji i profesjonalnemu działaniu policjantów nie doszło do tragedii.

W miniony piątek, 22 marca o godz. 16.19, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że do zgłaszającej dzwonił jej partner, który jest sam w domu, pijany i groził, że się powiesi.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego sierż. Mirosław Feliczak i sierż. Michał Piorunowski, którzy szybko udali się na teren wioski pod Śremem.

Można by rzec, że mundurowi zdążyli na czas i znaleźli się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie. Kiedy zauważyli mężczyznę, to ten stał na krześle pod zadaszeniem przy budynku mieszkalnym i na szyi miał już założoną pętle zrobioną ze smyczy, której drugi koniec przymocowany był do konstrukcji dachu. Po posesji biegał duży pies, a mężczyzna krzyczał, aby policjanci się nie zbliżali. W związku z tym sierż. Mirosław Feliczak rozpoczął negocjacje i starał się przekonać mężczyznę, aby ten nie robił sobie krzywdy. W tym czasie sierż. Michał Piorunowski niezauważony obszedł posesję, a następnie uniemożliwił mężczyźnie zeskoczenie z krzesła. Wówczas pijany mężczyzna był bardzo agresywny w stosunku do policjantów, stawiał opór, szczuł psem. Sytuacja była więc trudna, ale została przez mundurowych opanowana i wezwali oni pogotowie. Ostatecznie mężczyzna trafił do szpitala.

Wszystko wskazuje na to, że dzięki szybkiemu i profesjonalnemu działaniu policjantów, ich zaangażowaniu i determinacji nie doszło do tragedii.

W tym miejscu warto dodać, że jeśli ktoś przeżywa trudności i myśli o odebraniu sobie życia lub chce pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, to może skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

800 70 2222 - CAŁODOBOWY – CENTRUM WSPARCIA DLA OSÓB DOROSŁYCH W KRYZYSIE PSYCHICZNYM

116 123 - CAŁODOBOWY – TELEFON WSPARCIA EMOCJONALNEGO DLA DOROSŁYCH

112 – NUMER ALARMOWY W SYTUACJACH ZAGROŻENIA ZDROWIA I ŻYCIA

Inne numery telefonów pomocowych można znaleźć na stronach internetowych:

www.zapobiegajmysamobojstwom.pl

www.zwjr.pl/bezplatne-numery-pomocowe

www.pokonackryzys.pl

/ Ewa Kasińska /

Powrót na górę strony