Aktualności

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” (J. Korczak)

Data publikacji 22.03.2024

Pięknych, wzruszających, cieszących się i tańczących uśmiechów uczniów Zespołu Szkół im. M. Grzegorzewskiej w Śremie było dziś (22 marca) bardzo wiele. A wszystko to za sprawą cudownego klimatu, który towarzyszył uroczystemu podsumowaniu konkursów prewencyjnych pt. „Lizak policjanta” i „Koniec z hejtem. Życzliwość jest ważna”.

Przedsięwzięcie było podsumowaniem wcześniejszych spotkań profilaktycznych, które w szkole przeprowadzili śremscy policjanci. Po tych spotkaniach ogłoszone zostały konkursy. Uczniowie pod okiem nauczycieli, rodziców bądź sami wykonali przepiękne, tematyczne prace, które następnie oceniło jury. Natomiast dziś, 22 marca, Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak, Bartosz Żeleźny Przewodniczący Rady Programu Bezpieczne Miasto i jednocześnie Zastępca Burmistrza Śremu oraz Dyrektor Szkoły Halina Osińska wręczyli laureatom konkursów nagrody zakupione ze środków finansowych Rady Programu Bezpieczne Miasto, która działa przy Urzędzie Miejskim w Śremie.

Podczas przedsięwzięcia była też bardzo interesująca część artystyczna w wykonaniu uczniów, którzy pod okiem nauczyciela Waldemara Zawady muzycznie i tanecznie połączyli rap z bezpieczeństwem na drodze. A gościem specjalnym uroczystości był sierż. Pyrek maskotka wielkopolskiej Policji, który jak się okazało rapuje doskonale i wokal też ma świetny. Uroczystość, z właściwym sobie wdziękiem, prowadziła Anna Szelejewska, która od wielu lat z ramienia szkoły koordynuje współpracę ze śremską Policją.

Policjantom, podczas dzisiejszej wizyty w szkole, towarzyszyli uczniowie klasy policyjnej z Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie, którzy zainteresowani są policyjnym rzemiosłem i w związku z Dniem Przedsiębiorczości odwiedzili śremską Komendę Policji.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom lokalnych mediów, którzy przyjęli zaproszenie i byli dziś z nami.

/ Ewa Kasińska, foto: Natalia Maćkowiak - więcej zdjęć z dzisiejszego uroczystego spotkania znajduje sie na profilu facebookowym Komendy Powiatowej Policji w Śremie /

  • Komendant Policji i sierż. Pyrek stoją przed uczniami i rozmawiają z nimi.
  • Zastępca Burmistrza Śremu stoi przed uczniami i przemawia do nich.
  • Policjantka stoi przed uczestnikami przedsięwzięcia i kieruje słowa podziękowania do wybranych nauczycieli.
  • Nauczycielka, nauczyciel i sierż. Pyrek stoją przed uczniami.
  • Grupa uczniów tańczy.
  • Komendant wręcza nagrodę.
  • Komendant wręcza nagrodę.
  • Komendant wręcza nagrodę i wita się z dzieckiem.
  • Uczniowie i goście pozują do pamiątkowego zdjęcia.
  • Uczniowie i goście stoją i pozują do pamiątkowego zdjęcia.
Powrót na górę strony