Aktualności

Tragiczny w skutkach wypadek w Śremie

Data publikacji 23.02.2024

Dziś, w Śremie na ulicy Zamenhofa, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący fordem, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił prawidłowo przechodzącego pieszego, który z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.

23 lutego br., o godz. 11.29, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o wypadku drogowym, do którego doszło w Śremie na ulicy Zamenhofa.

Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu wypadku wynika, że kierujący samochodem Ford Galaxy, 38-letni mieszkaniec powiatu śremskiego, jadąc ulicą Zamenhofa, z kierunku ul. Powstańców Wlkp. w stronę ul. Grunwaldzkiej, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił prawidłowo przechodzącego 85-letniego mieszkańca powiatu śremskiego. Pieszy z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.

Na polecenie prokuratora zwłoki przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu, a kierującego fordem zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie.

38-latek był trzeźwy, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Forda Galaxy zabezpieczyła pomoc drogowa.

Obecnie wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia badają policjanci Wydziału Kryminalnego prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie.

/ Ewa Kasińska, foto: Piotr Nowacki /

Powrót na górę strony