Aktualności

O zawodzie policjanta na „Drzwiach otwartych” w „Hipolicie”

Data publikacji 12.02.2024

Policjanci oraz pracownicy śremskiej Policji, na „Drzwiach otwartych” w Zespole Szkół Technicznych w Śremie, wyjaśniali jak można ułożyć swoją ścieżkę kariery zawodowej - od klasy policyjnej, poprzez rekrutację do służby aż po konkretną, policyjną specjalizację. Funkcjonariuszy i pracowników Komendy wspierała Dyrektor „Hipolita” Maria Bychawska, nauczyciele oraz uczniowie klas policyjnych.

12 lutego br. policjanci i pracownicy śremskiej Komendy wzięli udział w drugiej odsłonie „Drzwi Otwartych”, która odbyła się w Zespole Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie.

Przypomnijmy, że „Hipolit” to jedyna szkoła w powiecie śremskim z klasami o profilu policyjnym. Młodzież może tam rozwijać swoje zainteresowania na zajęciach związanych ze służbami mundurowymi i poprzez współpracę z Komendą Powiatową Policji w Śremie od 2013 roku promowany jest tam zawód policjanta. Od kilku lat zajęcia w klasach policyjnych osobiście prowadzi szef śremskiej Policji insp. Sławomir Jądrzak, który dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Dziś, uczniom i ich rodzicom wyjaśnialiśmy jak można ułożyć swoją ścieżkę kariery zawodowej - od klasy policyjnej, poprzez rekrutację do służby aż po konkretną, policyjną specjalizację. Przy okazji opowiadaliśmy też o zawodzie policjanta. Wspierali nas: Dyrektor „Hipolita” Maria Bychawska, nauczyciele oraz uczniowie klas policyjnych.

Stoisko śremskiej Policji odwiedzili także: muzyk Tomasz Walewski, który skomponował muzykę do Teledysku – „Przyjaciel Pyrek” oraz jego córka Wiktoria Walewska, która przepięknie zaśpiewała w policyjnym teledysku. Wiktoria Walewska oraz Magdalena Socha grą na instrumentach uświetniły też dzisiejsze „Drzwi otwarte” w „Hipolicie”. Dziewczynki cudownie zagrały.

Przy tej okazji wszystkim zainteresowanym przypominamy, że Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu ogłosił rozpoczęcie rekrutacji do służby w Policji na terenie województwa wielkopolskiego w 2024 roku. Dobór do służby trwa w trybie „ciągłym”. Podobnie, jak w latach minionych nabór obejmuje dwie procedury. Pierwsza z nich dotyczy rozpoczęcia rekrutacji dla kandydatów do służby w Policji na terenie województwa wielkopolskiego. Druga natomiast skierowana jest do kandydatów w charakterze: członka personelu lotniczego posiadającego uprawnienia lotnicze w określonej specjalności, członka personelu medycznego w wyodrębnionych Oddziałach Prewencji Policji oraz osób ubiegających się o przyjęcie przed upływem 3 lat od dnia zwolnienia ze służby, jeżeli podczas jej pełnienia uzyskały kwalifikacje zawodowe podstawowe.

Terminy przyjęć do służby będą następujące:

1. 4 marca 2024 r.,

2. 24 kwietnia 2024 r.,

3. 8 lipca 2024 r.,

4. 9 września 2024 r.,

5. 30 października 2024 r.

6. 30 grudnia 2024 r.

W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel.  47 77 343 25.

/ Ewa Kasińska /

Powrót na górę strony