Aktualności

Ferie 2024 - Aby dzieci były bezpieczne

Data publikacji 09.02.2024

W związku z rozpoczynającymi się dziś feriami zimowymi, dzielnicowi ze Śremu i ksiąskiego Posterunku Policji oraz funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką społeczną, prowadzili spotkania z dziećmi i młodzieżą. Policjanci ostrzegali, doradzali jak bezpiecznie spędzić czas wolny oraz zachęcali też do wzięcia udziału w konkursie pod nazwą „Śnieżny Dekalog”. Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych ferii oraz udanego wypoczynku!

Ferie to dla uczniów wszystkich szkół czas wypoczynku. Część dzieci wyjedzie, ale są i takie, które spędzą ferie w domu, z rodzeństwem i z kolegami.

Czas wolny, bez nadzoru zapracowanych rodziców, bywa czasem szalonych pomysłów, nawet takich, które zagrażają życiu i zdrowiu. Dlatego, w związku ze zbliżającymi się feriami zimowym, profilaktyk śremskiej Policji oraz dzielnicowi prowadzili spotkania z dziećmi i młodzieżą. Policjanci ostrzegali i doradzali jak bezpiecznie spędzić czas wolny.

Mundurowi zachęcali też do wzięcia udziału w konkursie na zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS pod nazwą „Śnieżny Dekalog”. Jak podają organizatorzy w tym ogólnopolskim konkursie mogą wziąć udział prace wykonane indywidualnie lub zespołowo (maksymalnie do 3 osób) w dwóch kategoriach wiekowych: kategoria I - wiek: 5-10 lat, kategoria II - wiek: 11-16 lat. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 8 marca 2024 r. pracy konkursowej na rysunek, plakat lub spot filmowy na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia podpisaną przez Opiekuna. Więcej o konkursie znajdziesz tutaj - https://tiny.pl/r5qcc

/ Ewa Kasińska, foto: nadesłane /

Powrót na górę strony