Aktualności

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości – Komendant i Kadrowa w „ekonomiku” spotkali się z maturzystami

Data publikacji 17.11.2023

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, szef śremskiej Policji insp. Sławomir Jądrzak i Magdalena Walkowiak z Zespołu ds. Kadr i Szkolenia, spotkali się z uczniami klas maturalnych Zespołu Szkół Ekonomicznych w Śremie. Młodzi ludzie, którzy stoją przed wyborem drogi zawodowej, dowiedzieli się jak zostać policjantem, kogo potrzebuje Policja, jak wygląda uposażenie i policyjna emerytura.

Trwa Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. W ramach tego przedsięwzięcia, 16 listopada 2023 roku, Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak i Magdalena Walkowiak z Zespołu ds. Kadr i Szkolenia, w śremskim „ekonomiku” spotkali się z maturzystami.

W sumie odbyły się dwa spotkania, podczas których uczniowie dowiedzieli się jak zorganizowana jest Policja w Polsce i jakie są jej podstawowe zadania. Komendant Jądrzak zwracał uwagę młodzieży na fakt, że w Policji jest aż 105 różnych stanowisk i nasza duża formacja potrzebuje bardzo różnych specjalistów, ludzi o różnych pasjach, cechach charakteru i wrodzonych predyspozycjach. Rozwijając swoje zainteresowania w Policji można na przykład robić karierę naukową, być pilotem czy też pielęgniarką.

Maturzyści szczegółowo dowiedzieli się też jak wygląda przyjęcie kandydata do służby i jakie wymagania trzeba spełnić. Wszyscy obejrzeli film instruktażowy przedstawiający test sprawności fizycznej i dostali praktyczne porady z czego przygotować się do testu wiedzy ogólnej, testu psychologicznego i rozmowy kwalifikacyjnej. Zostali też poinformowani o kwestiach ekonomicznych, dotyczących uposażenia i innych świadczeń pieniężnych dla policjantów. Na zakończenie przenieśli się w czasie, do policyjnej emerytury po 30 latach służby.

Pięknym dopełnieniem wszystkich, przekazanych informacji o Policji były dwa krótkie, ale wymowne filmy. Oba o naszej wyjątkowej misji i służbie. Jeden pochodził z profilu facebookowego „Psy dają głos”, a drugi zrealizowaliśmy wspólnie ze Śremskim Ośrodkiem Kultury.

Na zakończenie Paulina Hyżyk, która z ramienia szkoły koordynowała całe przedsięwzięcie, symbolicznie podziękowała Komendantowi Jądrzakowi i Magdalenie Walkowiak, wręczając certyfikaty uczestnictwa w programie „Otwarta firma” organizowanym w ramach „Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2023”.

Do zobaczenia w Policji …

/ Ewa Kasińska /

Powrót na górę strony