Aktualności

Areszt dla podejrzanych o włamania do budynku stacji paliw

Data publikacji 10.11.2023

Śremscy kryminalni, na terenie Poznania i powiatu poznańskiego, zatrzymali trzech podejrzanych o włamania do budynku stacji paliw w Żabnie. Policjanci odzyskali część zrabowanych pieniędzy i wyrobów tytoniowych. Na wniosek Policji i prokuratury, sąd zastosował wobec amatorów cudzego mienia trzymiesięczny areszt. Sprawa jest w toku. Funkcjonariusze sprawdzają czy włamywacze nie okradli też innych stacji paliw w Wielkopolsce.

W sierpniu tego roku, Komenda Powiatowa Policji w Śremie dwukrotnie została powiadomiona o włamaniach do budynku stacji paliw w Żabnie. 4 i 20 sierpnia, w nocy, sprawcy dostali się na teren stacji i ukradli głównie pieniądze, alkohol oraz wyroby tytoniowe.

Nad sprawami pracowali kryminalni, którzy w toku wykonywanych czynności wpadli na trop trzyosobowej, przestępczej grupy przyjeżdżającej do Żabna na tzw. „gościnne występy”.

W minioną środę, 8 listopada, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego śremskiej Policji w Poznaniu oraz na terenie powiatu poznańskiego, zatrzymali podejrzanych o włamania, z których jeden ma 39, a dwóch pozostałych 33 lata. Policjanci zebrali materiał dowodowy, z którego wynika, że podejrzani przygotowywali się do włamań, a później dzielili skradzionym mieniem, które częściowo sprzedali. Policjanci w Poznaniu, w miejscu zamieszkania jednego z nich, zabezpieczyli ponad 14 tysięcy złotych oraz podgrzewacze wraz z wkładami tytoniowymi.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani, a wczoraj, 9 listopada, na wniosek Policji i prokuratury, sąd zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt.

Sprawa cały czas jest w toku. Kryminalni sprawdzają czy włamywacze nie okradali też innych stacji paliw w Wielkopolsce.

/ Ewa Kasińska /

Powrót na górę strony