Aktualności

"Wszystkich Świętych 2023" – nasz wiadukt znowu „oberwał”

Data publikacji 02.11.2023

Dziś (2 listopada wczesnym rankiem), kierujący ciężarówką uderzył w śremski wiadukt kolejowy. Na szczęście nic nikomu się nie stało, ale nasz wiadukt znowu „oberwał”. Ponadto, na terenie powiatu śremskiego, podczas akcji prowadzonej w związku z okresem "Wszystkich Świętych”, nie doszło do poważniejszego w skutkach wypadku drogowego. Z pewnością duża w tym zasługa śremskich policjantów, którzy cały czas są na posterunku.

Od 31 października do 2 listopada, na terenie powiatu śremskiego, nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a jedynie do dwóch drobnych zdarzeń drogowych, podczas których nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała.

Na pewno jedno z tych zdarzeń zwróciło uwagę śremian, bowiem dotyczy naszego, wytrwałego wiaduktu. Dziś (2 listopada), wczesnym rankiem tuż przed godz. 04.00, kierujący samochodem ciężarowym z naczepą, uderzył w śremski wiadukt kolejowy. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciężarówką, 23-letni mieszkaniec województwa śląskiego, nie zastosował się do znaków zakazu wjazdu i uderzył w wiadukt kolejowy. Uderzenie spowodowało, że z ciężarówki spadł kontener, który uderzył w wiadukt i sygnalizator. Kierujący był trzeźwy, został ukarany mandatami i punktami karnymi. Na szczęście nic nikomu się nie stało, choć nasz wiadukt znowu „oberwał”. Po raz kolejny nagłaśniamy zdarzenie, aby informacja poszła w świat, a kierowcy ciężarówek uważali.

Ponadto, 1 listopada, policjanci z drogówki ujawnili dwóch kierujących, którzy nie posiadali uprawnień do kierowania. W obu przypadkach sprawy znajdą swój finał w sądzie, gdzie policjanci skierują wnioski o ukaranie.

Można by rzecz, że u nas, w okresie „Wszystkich Świętych”, kierowcy w zdecydowanej większości wykazali się czujnością i rozwagą. Na pewno też, na dotychczasowy bilans akcji, pracowali śremscy policjanci, którzy każdego dnia są na posterunku.

/ Ewa Kasińska, foto: Szymon Wojciechowski oraz policjanci patrolówki /

  • Kontener, który spadł z ciężarówki leży na drodze.
  • Kontener, który spadł z ciężarówki leży na drodze.
  • Kontener, który spadł z ciężarówki leży na drodze.
  • Na drodze stoi ciężarówka, kontener i podnośnik.
  • Na drodze stoi ciężarówka, kontener i podnośnik.
  • Na drodze stoi radiowóz, w tle ciężarówka, kontener i podnośnik.
Powrót na górę strony