Aktualności

„Nie po oczach” – 26 lat akcji dla bezpieczeństwa kierowców

Data publikacji 23.10.2023

Blisko 200 kierowców sprawdziło swoje pojazdy podczas dwudniowej akcji prewencyjnej „Nie po oczach”. Było bezpłatne sprawdzanie i ustawianie świateł oraz sprawdzanie stanu układu kierowniczego i hamulcowego. Kierowcy otrzymywali od policjantów drogówki elementy odblaskowe i materiały prewencyjne. W tym roku na akcję przyjechał też sierż. Pyrek maskotka wielkopolskiej Policji. Dzieci, i nie tylko, chętnie siadały na policyjny motocykl. Był też tort, wywiady i pamiątkowe zdjęcia, bo to 26 rok realizacji tej wspaniałej inicjatywy, organizowanej dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Widoczność pojazdu na drodze w okresie jesienno - zimowym jest bardzo istotna dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chodzi o to, aby światła były nie tylko sprawne, ale i prawidłowo ustawione. Przed zimą warto też skontrolować układ kierowniczy i hamulcowy samochodu.

Wszystko to było można bezpłatnie sprawdzić podczas dwudniowej, policyjnej akcji prewencyjnej „Nie po oczach”, która odbyła się 21 i 22 października w Śremie na terenie Stacji Kontroli Pojazdów R. M. Narożni – M. Duszyński.

W ramach akcji sprawdzano światła mijania i drogowe, hamulec ręczny i awaryjny, sterowność układu kierowniczego, zwracano uwagę również na całokształt zawieszenia. Kierowcy otrzymywali od policjantów drogówki elementy odblaskowe i materiały prewencyjne. Mundurowi i diagności odpowiadali również na nurtujące kierowców pytania. Dzieci, i nie tylko, chętnie siadały na policyjny motocykl. W tym roku na akcję przyjechał też sierż. Pyrek maskotka wielkopolskiej Policji.

Był też tort, wywiady i pamiątkowe zdjęcia, bo to 26 rok realizacji tej wspaniałej inicjatywy, organizowanej dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pod patronatem Rady Programu Bezpieczne Miasto.

Ogółem przez dwa dni w przedsięwzięciu wzięło udział 187 kierowców.

Pięknie dziękujemy wszystkim, którzy są z nami w związku z akcją „Nie po oczach” i wspierają nasze działania prowadzone w trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Co roku nieodłącznym elementem akcji jest losowanie nagród dla tych, którzy wzięli w niej udział. Nie inaczej będzie tym razem. Tak więc to nie koniec tej fajnej inicjatywy.

/ Ewa Kasińska / Więcej zdjęć z akcji można obejrzeć na profilu facebookowym Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

  • Policjant i diagnosta sprawdzają światła pojazdu.
  • Policjant zakłada odblask dziecku, które przyjechało z rodzicami na akcję.
  • Organizatorzy akcji przy policyjnym motocyklu.
  • Policjant opowiada o motocyklu niewidomemu chłopcu z białą laską.
  • Organizatorzy akcji i jej uczestnicy stoją przed Stacją Kontroli Pojazdów.
  • Organizatorzy akcji stoją z sierż. Pyrkiem maskotką wielkopolskiej Policji.
  • Oficer prasowy KPP w Śremie udziela wywiadu Telewizji Relax.
  • Kolejka samochodów ustawiona w oczekiwaniu na wjazd do Stacji Kontroli Pojazdów.
Powrót na górę strony